SK Benátky nad Jizerou

Archiv článků

Fotbalové charitativní utkání výběru Benátek proti REAL TOP PRAHA.

PAVLA BOŠKU z Benátek jako třináctiletého srazilo auto a po těžkém úrazu byl téměř rok v kómatu. Nejčernější vyhlídky se naštěstí nenaplnily, i tak je ale i téměř dvanáct let poté upoután na invalidní vozík a odkázán na péči svých blízkých, trpí zažívacími problémy, poúrazovou epilepsií a špatně vidí na pravé oko. Pro zlepšování svého stavu podstupuje každodenní rehabilitace, učí se znovu mluvit, číst, sám se najíst a postavit na vlastní nohy. Důležitým by pro něj byl rehabilitační program ve speciálním sanatoriu, který ovšem pojišťovny nehradí. Pomoci se tak rozhodli jiní. Na transparentním účtu se zatím vybrala menší část potřebných peněz, s další by chtěli pomoci pořadatelé a aktéři sobotní exhibice.

Klub

Poslední zápas sezóny začíná v sobotu v 10:30 hodin. Přijede MFK TRUTNOV!

Soutěžní ročník 2022/23 se ve čtvrté nejvyšší soutěži – Fortuna Divizi C nachýlil do svého závěru a nyní už je jasné, že benátečtí fotbalisté v přetahované o druhé místo s ústecko-orlickou Jiskrou přenechají toto umístění na dálku svému soupeři. Rozhodlo o tom minulé kolo a porážka 1:3 na hřišti zachraňujícího se Brandýsa nad Labem. Ústí nad Orlicí oproti tomu bodovalo v Trutnově naplno a odsoudilo tedy Benátky na třetí příčku. Tu mají Benátečtí jistou i před posledním kolem, kdy budou hostit soupeře MFK TRUTNOV, a to netradičně již v sobotu 10. června od 10:30 hodin!!! Odpolední program na benáteckém stadionu bude pokračovat, od 14:00 pak nastoupí Výběr Benátek proti Real Top Praha – týmu složeném nejen z fotbalových, ale i hereckých a různých jiných osobností. Pro úplnost – jako vždy doplňme ještě tabulkové postavení a bilanci našeho nejbližšího soupeře z Trutnova. V 29 zápasech má tým z Krkonoš na kontě 14 výher, 7 remíz a 8 porážek. Při skóre 55:46 mají Trutnovští zisk 49 bodů a patří jim v tabulce 5. příčka.

A tým - preview

Rezerva u lídra tabulky Kosmonos nepřekvapila!

Velice těžkého soupeře měla v dalším kole středočeské 1.B třídy benátecká rezerva. Utkání na půdě béčka Kosmonos bylo ale dlouhou dobu otevřené. Na Boxanův gól totiž dokázal odpovědět brankou Poustecký. Domácí se poté dostali do vedení až v závěru první půle. V té druhé byli hosté stále na dostřel, poslední zářez inkasovali až v nastaveném čase druhého poločasu. V téže minutě byl také vyloučen brankář hostů Ulrich, Benátečtí tak dohrávali o deseti. Nepříznivé výsledky z poslední doby je potřeba zlomit, nejlépe hned příští týden, kdy do Benátek nad Jizerou dorazí tým ze spodku tabulky - Byšice.

B tým - zápas

V derby zápase jsme podlehli zachraňujícímu se Brandýsu a opustili druhé místo!

O druhé místo bojující benátečtí fotbalisté na půdě zachraňujícího se Brandýsa zklamali. Nadšeně bojující domácí se v prvním poločase dostali do dvoubrankového vedení. Jiskřičku naděje vykřesal v závěrečné minutě benátecký útočník Macek, který po povedeném podzimu, skóroval na jaře poprvé. I přes optický tlak ve druhém poločase se hostům nepodařilo vyrovnat. Naopak poslední slovo měl v samém závěru střídající Nykodým, který pečetil vítězství brandýských barev.

A tým - zápas

Sportovní dopoledne pro děti z benáteckých mateřinek.

SK Benátky si ve spolupráci se všemi místními mateřskými školkami připravily dvě sportovní dopoledne na fotbalovém stadionu. Sportovního dopoledne se zúčastnilo celkem cca 150 skvělých dětí, které si užily pohybové aktivity a dovednosti, ale i plno zábavy. Všechny děti vše parádně zvládly, a tak na závěr byly po zásluze odměněny sladkostmi.

Klub

V sobotním dopoledni jdeme k nedalekému, sestupem ohroženému týmu FK BRANDÝS NAD LABEM!

Závěr divizní soutěže se kvapem nachýlil, do konce jarní části sezóny zbývají totiž už jen dva zápasy. V tom nejbližším benátečtí vyrazí po Dobrovici na nejkratší trasu, když budou hosty v nedalekém zhruba dvacet kilometrů vzdáleném BRANDÝSE NAD LABEM. Tým, vedený exbenáteckým koučem Petrem Hejnem, bojuje v současné době o holý divizní život – benátečtí borci naopak pokukují po druhém místě, na kterém v současné době sice jsou, avšak při rovnosti bodů by na tom bylo lépe Ústí nad Orlicí, a to díky lepším vzájemným zápasům. V sázce tak každopádně bude v sobotu 3. června v dopoledních hodinách určitě hodně – oba týmy totiž, jak je z uvedeného zřejmé, mají o motivaci postaráno. Právě to by mělo být tou nejlepší pozvánkou, proč do Brandýsa vyrazit. FK Brandýs, stejně jako týmy Čáslavi a Dvora Králové má v tabulce zisk 25 bodů, když z 28 zápasů má bilanci 7 – 4 – 17, a to vše při skóre 31:67.

A tým - preview

Domácí utkání jsme zvládli. Vysoké Mýto odjelo bez bodů!

Předposlední domácí zápas benáteckých fotbalistů se hrál dle jejich taktovky. Hosté se pouze dvakrát za celé utkání odhodlali ke střele, navíc jejich pokusy nebyly příliš nebezpečné. Cestu ke třem bodům vydláždil pro domácí kapitán Šimeček, na nějž ve druhé půli navázal Slicho. Benátečtí tak jsou o skóre druzí před Ústí nad Orlicí, to má však lepší vzájemné zápasy, které by v případě rovnosti skóre rozhodovaly po závěrečném kole o umístění.

A tým - zápas

Rezerva dokázala dotáhnout dvougólové manko, nakonec nebere ani bod!

Ač to v prvním poločase nevypadalo, ve druhé půli sahala benátecká rezerva po dělbě bodů. Po prvním poločase vedlo béčko třetiligových Velvar o dvě branky. Hosté však brzy po zahájení druhého poločasu díky gólům Špringla a Outěřického dokázali vyrovnat. Střelecký den měl ale domácí Hirni, autor hattricku, který bleskově strhl vedení na velvarskou stranu a tento výsledek zůstal až do závěrečného hvizdu sudího Poklopa. V dalším kole čeká na hráče benátecké rezervy velice těžký soupeř. Béčko Kosmonos je suverénním vládcem této skupiny 1.B třídy. Benátečtí pojedou ale ke geograficky nepříliš vzdálenému sokovi s cílem překvapit a třeba i bodovat.

B tým - zápas

V předposledním domácím zápase hostíme SK VYSOKÉ MÝTO!

Boj o druhou příčku v divizní skupině C vrcholí. Zúžil se v tuto chvíli a tři kola před koncem jarní části soutěže už v podstatě jen na minisouboj Benátek nad Jizerou a Ústí nad Orlicí, byť bez teoretické šance na stříbro v této skupině ještě nejsou ani Velké Hamry, které však ztrácejí na benátecký tým šest bodů. Benátečtí po domácí porážce 0:1 s lídrem tabulky béčkem Liberce zabrali a dokázali domácí ztrátu napravit na půdě rezervy druholigové Chrudimi, kde zvítězili nakonec 4:1. Nyní je třeba tuto výhru bezpodmínečně doma potvrdit – není totiž nač čekat. K Jizeře v neděli 28. května zavítá nevyzpytatelný celek SK VYSKOÉ MÝTO, tradiční účastník čtvrté nejvyšší soutěže. Východočeši se už naštěstí vymanili z vod, které by zaváněly sestupovými starostmi, když v 27 zápasech mají bilanci 9 – 8 – 10. Při skóre 44:35 získali 35 bodů, což jim stačí na pozice přesně ve středu tabulky – konkrétně na 7. příčku, když mají stejný počet bodů jako Dobrovice.

A tým - preview

Hlavní partneři