Derby je tady! Do Benátek míří okresní rival FK DOBROVICE !

Fotbalová divize má za sebou šest odehraných kol a fotbalisté Benátek nad Jizerou v nich zatím nepoznali hořkost porážky! Naposledy odvezli bod z nelehké půdy Ústí nad Orlicí a jen o rozdíl jediného gólu ve skóre jsou svěřenci trenérů Staňka a Kysely v tabulce třetí hned za Velkými Hamry. Na dosud suverénní Liberec, který zatím prochází divizním céčkem bez ztráty kytičky, Benátečtí aktuálně ztrácejí čtyři body a před sebou mají v blížícím se sedmém kole velkou výzvu! V rámci okresního derby totiž k Jizeře přijede rival FK DOBROVICE a zápasy s tímto soupeřem mívají vždy patřičný náboj. Naposledy se oba celky střetly v rámci společného působení ve třetí nejvyšší soutěži – ČFL, poté Dobrovice působila v krajském přeboru, odkud se jí povedlo v minulém ročníku z druhého místa postoupit do divizní společnosti. Po šesti odehraných kolech si celek z města cukrovaru nevede špatně, vždyť mu aktuálně patří pátá příčka, když třikrát zvítězil, jednou remizoval a dvakrát odešel z boje poražen, a to při celkovém skóre 10:8 a zisku deseti bodů.

Benátky v minulém 6. kole:
Benátky v minulém kole zajížděly do Ústí nad Orlicí a čekala je tam tradičně horká půda. V 15. minutě šli hosté do vedení, když se ve vápně prosadil Radek Kopa. Z vedení se však Benátky radovaly pouhou minutu, pak totiž srovnal Radek Tichý a o deset minut později už domácí vedli, a to po trefě Josefa Stránského. Dlouho drželo těsné vedení domácí Jiskry, až v 76. minutě přišel centr ze strany a svůj typický důraz ve vápně využil Milan Macek a zblízka srovnal, jak se později ukázalo, na konečných 2:2.

Dobrovice v minulém 6. kole:
Dobrovice v posledním odehraném utkání na svém hřišti hostila zraněními zdecimovaný Brandýs nad Labem, kterému se navíc hned zkraje zápasu zranil kapitán Stross, a tak pokračovala velmi mladá sestava hostujícího družstva, která v prvním poločase přežila sérii několika domácích rohů a bezbrankový stav držela až do 73. minuty, kdy si centr ze strany srazil do vlastní branky brandýský Janovský a domácí si v ten moment hodně ulevili, neboť byli opticky lepší a marně dobývali hostující branku. Tento gól hosty zlomil a ti za dvě minuty inkasovali znovu, tentokrát z kopačky dobrovického kanonýra Tomíčka. Skóre na konečných 3:0 upravil v 83. minutě střídající Herzán, a tak domácí splnili úlohu favorita, leč se na první pohled jasně vypadající výhru hodně nadřeli.

Představení soupeře - FK DOBROVICE:
Jedničkou našeho soupeře je dlouholetá opora Ondřej Bartoš. Odchovanec bakovského fotbalu prošel mládeží v Mladé Boleslavi. Jeho náhradníkem je mladoboleslavský odchovanec Jan Kocmich. Obránce Pavel Klain začínal s fotbalem v Mnichově Hradišti, mládežnická léta strávil v Mladé Boleslavi. V Benátkách nad Jizerou si poté zahrál divizi i třetí ligu. Poté zakotvil v Mnichově Hradišti, divizi si zahrál též v Horkách nad Jizerou. Pro benátecké fanoušky je také známé jméno Marka Sedláčka. Odchovanec Mladé Boleslavi se v tomto klubu dostal do širšího kádru prvoligového áčka. Poté putoval po hostováních ve třetiligových klubech Kolína, Bohemians Praha či Benátek nad Jizerou. Vyzkoušel si též zahraniční angažmá v rakouském klubu SC Weitra. Třetí ligu si poté zahrál v Dobrovici i v Přepeřích. V Březně začínal s fotbalem Filip Vrána, též někdejší kosmonoský mládežník. Poměrně zkušeným hráčem je další mladoboleslavský odchovanec Vít Pečínka. Ten v minulosti prošel Českým Dubem, Dobrovicí či Rejšicemi. Zahrál si také v nižší nizozemské soutěži, v Nymburce či v divizní Ostré. V Pardubicích poprvé kopl do míče Denis Zelinka. V tomto klubu se dostal až do divizní rezervy. V Dobrovici si v minulosti zahrál třetí ligu. Novou letní posilou se stal strašnovský odchovanec Jiří Horák. V mládeži hrál za Krnsko či Kosmonosy. Později působil ve Dlouhé Lhotě či v divizních Horkách nad Jizerou, odkud po sestupu do krajského přeboru přišel. Z téhož klubu přišel do kádru našeho soupeře také Ondřej Bičiště. S fotbalem začínal ve východočeské Javorce. Mládeží prošel v Mladé Boleslavi, kde si zahrál třetí ligu za tamní rezervu. V záložní řadě najdeme zkušeného špílmachra Michala Sedláčka. Mladoboleslavský odchovanec se přes mládežnické týmy vypracoval až do prvoligového áčka a nejvyšší soutěž si také zahrál. Poté hostoval v taktéž prvoligovém týmu Bohemians 1905. Následovala druholigová angažmá v Brně či ve Viktorii Žižkov. Třetí ligu si zahrál v České Lípě, Kolíně, Bohemians Praha nebo v Benátkách nad Jizerou, kde působil v rámci farmářské spolupráce s Mladou Boleslaví. Následně se vydal na zahraniční angažmá do rakouského klubu Union Saxen. Po návratu do České republiky zakotvil v divizních Přepeřích, se kterými postoupil do třetí ligy a tu si na severu Čech také zahrál. Poté hrál krajský přebor za Mšeno-Jablonec nad Nisou. Je bývalým mládežnickým reprezentantem do šestnácti a sedmnácti let. V české nejvyšší soutěži odehrál 42 zápasů a vstřelil 4 branky. V Mladé Boleslavi začínal s fotbalem také Lubomír Kučera. Přes Pěčice se dostal do Rejšic, kde dlouhá léta platil za oporu tohoto nedalekého klubu. Mladoboleslavskou mládeží prošel také Jakub Novák. Ten si v tomto okresním městě zahrál také juniorskou ligu. Poté působil v třetiligové Dobrovici či v divizních Horkách nad Jizerou. V Křinci poprvé kopl do míče Aleksandr Bora. V mládeži byl ve Slovanu Poděbrady, Bohemii Poděbrady, Kolíně či v Mladé Boleslavi. Následně přes hlavu přetahoval dresy divizních klubů Kolína, Kutné Hory či Suchdola. Krajský přebor si zahrál v Bohemii Poděbrady, odkud zamířil do Dobrovice. Novicem je také odchovanec pražských Bohemians Dominik Kocourek. Ten si v mládeži zahrál v pražské Slavii či v Dukle. V Bohemians 1905 nastupoval v ligové juniorce. Do Dobrovice přišel z divizního Českého Brodu. Pěčický odchovanec Pavel Král ví jaké je to hrát v mladoboleslavské mládeži. Následně hrál za Sedmihorky, Dlouhou Lhotu nebo Pěčice, ze kterých po sestupu z 1.A třídy přišel. Stejnou cestou zamířil také Miroslav Hubač. I tento kněžmostský odchovanec si zahrál v mladoboleslavské mládeži. Poté působil v Českém Brodě, Litoli nebo Mnichově Hradišti. Dlouhá léta byl oporou Pěčic. V útoku najdeme zdejšího odchovance Marka Volfa. Ten se přes mladoboleslavskou mládeži dostal do prvoligového áčka a nejvyšší soutěž si také zahrál. Poté hostoval ve druholigovém Varnsdorfu, odkud chodil v rámci farmářské spolupráce vypomáhat diviznímu Novému Boru. Branky střílel i při svých třetiligových angažmá v Dobrovici nebo v Přepeřích. V české první lize odehrál 2 zápasy. V Katusicích začínal s fotbalem Radek Tomíček. V mládeži hrál za Skalsko či Bělou pod Bezdězem. Poté působil v Dolním Bousově. Novou letní posilou se stal mladoboleslavský odchovanec Aleš Kohout, jehož posledním angažmá byly divizní Kosmonosy. Dalším novicem je pak Roman Herzán. Odchovanec Bohemie Poděbrady prošel mládeží v Nymburce či v Kolíně. Několik let hrál divizi za Litol, odkud přešel do tehdy třetiligových Louňovic. Do divize se vrátil v barvách Ostré či Českého Brodu. Naposledy hrál krajský přebor za Bohemii Poděbrady, odkud po sestupu zamířil do Dobrovice.
Hlavním trenérem našeho soupeře je sedmatřicetiletý Ondřej Murárik. Ten začínal s fotbalem v Mladé Boleslavi, kde se propracoval až do třetiligové rezervy. Poté hrál za Semily, Dobrovici, třetiligový Varnsdorf, Polepy, Benátky nad Jizerou, Nymburk nebo Horky nad Jizerou. Je bývalým mládežnickým reprezentantem do osmnácti a devatenácti let. Jeho asistentem je devětatřicetiletý Lukáš Tuma. I on je odchovancem Mladé Boleslavi, kde se propracoval do třetiligového B-týmu. Hrál ale také za Semice, Semily, Čáslav, Dobrovice nebo Bozkov. Druhým asistentem je osmapadesátiletý Pavel Klain. Ten si ve své kariéře zahrál v druholigové Mladé Boleslavi, Strašnově, Dobrovici, Kosmonosech nebo Ledcích.

Rozhodčí utkání:
Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit p. KAREL HANOUSEK z Liberce. Na pomezí mu budou pomáhat p. Michal PÁNEK z Jablonce nad Nisou a p. Lukáš MARTÍNEK ze Skalice u České Lípy. Delegátem FAČR je p. Miloslav Pospíšil z Vrdů.

Začátek utkání:

7. kolo FORTUNA Divize C bude sehráno na Městském fotbalovém stadionu v Benátkách v neděli 18. září s výkopem v 16:30 hodin.