Ondřej Nejedlo

V Ústí nad Orlicí musely Benátky dotahovat, neporazitelnost ale uhájily!

Napínavé utkání až do samého konce. Benátečtí fotbalisté na trávníku dalekého Ústí nad Orlicí po čtvrt hodince vedli. Domácím se však podařilo bleskově vyrovnat a brzy poté překlopit výsledek na svoji stranu. I přes znatelný nápor benáteckých hráčů ve druhé půli domácí dlouho drželi těsný náskok. Dělbu bodů zařídila Mackova hlavička ze 76. minuty. V hektickém závěru mohly oba týmy strhnout výsledek na svoji stranu, leč se tak nestalo.
6. kolo FORTUNA Divize C | 11.09.2022 17:00

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

2:2

(1:1)

Branky: 16. Tichý, 26. Stránský - 15. Kopa, 76. Macek
ŽK: 37. Souček, 57. Skalický - 40. Komma, 57. Kysela (asistent trenéra), 89. Bodlák, 90. Zabilanský

Počet diváků: 205

Jech – Stránský, Špatenka, Mikor, Langer – Hynek, Souček, Tulach (44. Tchanturia), Skalický (63. Pavlásek) – Tichý (85. Leníček), Sokol.

Dědek - Zabilanský, Borovička, Kopa, Komma – Knobloch (65. Bodlák), Šimeček, Komárek, Vobořil, Slicho – Macek

Po opatrnějším úvodu se začali osmělovat hostující fotbalisté. Vobořilově střele ale scházelo několik decimetrů, Knobloch o chvíli později mířil vysoko nad bránu. Ochozy zašuměly též po střele Slicha, kterou domácí brankář Jech musel vyrazit na rohový kop. Po něm našel Komma přetaženým centrem na zadní tyči Šimečka, jenž vrátil míč před bránu, kde ho usměrnil do sítě Radek Kopa 0:1. Hlasatel ještě prakticky nestihl oznámit střelce branky, když se skóre opět měnilo. Hynkovu střelu ještě dokázali hosté zbokovat, dobíhající Radek Tichý ale napálil míč do sítě – 1:1. Chvíli poté se zajímavou střelou prezentoval domácí kapitán Souček, jenž vyprášil Dědkovy rukavice, jak se ale později ukázalo, bylo to z ofsajdového postavení, dobře posouzeného pomezním rozhodčím Fišerem. Po pětadvaceti minutách hry se uvolnil na levé straně Komárek, jehož centr nedokázal dopravit do brány skluzující Zabilanský. Benátky svoji šanci nevyužily a východočeští hráči trestali. Po centru na zadní tyč se balon vrátil před bránu, kde nedostatečně obsazený Josef Stránský byl úspěšný – 2:1. Zajímavý fotbal byl k vidění i nadále. Za zmínku stojí Komárkův přímý kop, který proletěl hradbou těl, Jecha ale nevylekal. Dvě minuty před koncem první půle se po pravé straně protáhl domácí Hynek a jeho střelu na vzdálenější tyčku musel vyrazit Dědek. První poločas ukončilo Knoblochovo zakončení a další Jechův zákrok.

Jestliže v první pětačtyřicetiminutovce byl k vidění spíše vyrovnaný zápas, v té druhé to byli hosté, kdo diktoval tempo hry. V 51. minutě vymyslel Komma fantastickou přihrávku na Zabilanského, který neměl dostatek času na lepší střelu a mířil pouze do brankáře Jecha. Domácím zatrnulo i po Slichově střele, které mnoho nechybělo. Po hodině hry zakončoval též Komma, jeho pokus ale skončil nad břevnem. Hostující hráči utahovali matice, avšak domácí tým se bránil úspěšně, podpořeni kvalitním výkonem brankáře Jecha, ten si musel poradit s dalšími dvěma těžkými střelami, zvláště ta druhá od Bodláka zpoza vápna mířila přesně k pravé tyči, kam se Jech natáhl a míč vyrazil na rohový kop. Za sílící tlak byli hosté po zásluze odměněni. Centr z levé strany našel ve vápně naskakujícího Milana Macka, který přesnou hlavičkou smazal soupeřův náskok – 2:2. O minutu později se mohla opakovat situace z první půle. Kupředu totiž kvapil domácí Tichý, jemuž na poslední chvíli skočil do střely vracející se kapitán Šimeček a zblokoval ji. Právě Šimeček o chvilku déle hlavičkoval po rohovém kopu, orlickoústečtí hráči ale míč za brankovou čáru nepustili. V 81. minutě centroval z hloubi pole domácí Langer, který hledal volného Tichého, ten ale netrefil míč. Poté hlavičkoval nepřesně na jedné straně Špatenka, na té druhé Vobořil. Závěr utkání rozdmýchaly emoce po zvláštních verdiktech pomezního rozhodčího Fišera, po kterých se žlutilo před očima benáteckých Bodláka a Zabilanského. Na konečném verdiktu to ale již nic nezměnilo.

Benátečtí tak vezou z půdy extřetiligového soupeře cenný bod, který museli zachraňovat ve druhém poločase. Jejich myšlenky už nyní budou směřovat k příštímu týdnu, kdy na svém stadionu vyzvou v derby utkání nedalekou Dobrovici.

Evžen KOPECKÝ (Ústí nad Orlicí): Přijel soupeř, který měl vysokou kvalitu. Stále mi přijde, že jsme trošku v začátcích. Pořád lepíme sestavu. Dnes jsme měli konečně k dispozici některé uzdravené hráče. Byl jsem spokojený se Skalickým, který je zkušenější hráč a vyztužil nám pravou stranu. Je velká škoda, že musel odstoupit ze zápasu. Mohli jsme toto utkání dovést do vítězného konce, i když soupeř měl optickou převahu. Benátky si ale vyrovnání zasloužily.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Na těžkém terénu se hrálo hodně bojovné utkání. V první půli jsme bránili na straně hřiště, která byla více podmáčená a řekl bych, že prvních deset minut jsme byli pod tlakem. Poté jsme se důrazem soupeři vyrovnali. Po standardní situaci jsme se dostali do vedení, bohužel brzy poté jsme inkasovali. Branka domácích na 2:1 byla taková zvláštní, řekl bych, že obě soupeřovy gólové akce zaváněly ofsajdem. Před tím jsme však mohli skórovat my, když měl obrovskou šanci Zabi (Jan Zabilanský), který na zadní tyči nedohrál akci, nebo mu míč po centru Komárka přeskočil nohu. Z protiútoku jsme poté inkasovali. Přesto bych řekl, že jsme, i na tomto těžkém terénu, byli kombinačně silnější a vytvořili si více gólových příležitostí. Zabi šel sám na bránu, po standardní situaci měl šanci Komma, další příležitost měl Máca (Milan Macek). K tomu jsme několikrát nebezpečně vystřelili ze střední vzdálenosti. Snažili jsme se kombinovat, nehráli jsme špatně. Domácí spoléhali na nebezpečné brejky. Postupem času jsme šli do rizika, stáhli hru na tři obránce, což se nám vyplatilo a my vyrovnali. Řekl bych, že je to plusový bod z venku.