SK Benátky nad Jizerou
Redakce

Benátky doma potvrdily venkovní výhru a Náchod odjel bez bodů !

Výhra, která se nerodila lehce. Benátečtí fotbalisté hostili před svými diváky předposlední Náchod. Východočeši v letošní sezóně příliš neinkasují, zároveň se ale nadřou na vstřelené branky. Přesně tak se také prezentovali v Benátkách nad Jizerou. Benátečtí sice po čtvrthodince vedli brankou kapitána Šimečka po rohovém kopu, poté ale marně hledali recept na poctivě defenzivní náchodský tým. Hosté v závěru také dokázali zahrozit, přímá střela na Strakovu bránu ale neletěla. V nastaveném čase pak pojistil, řekněme povinné vítězství, střídající Mbah. Benátečtí tak stáhli manko na libereckou rezervu na tři body. Právě s podještědským týmem se utkají v následujícím kole.
10. kolo FORTUNA Divize C | 09.10.2022 16:00

2:0

(1:0)

Branky: 15. Šimeček, 90+2. Mbah
ŽK: 32. Komárek, 36. Slicho, 77. Komma, 85. Staněk (trenér), 88. Kysela (as. trenéra), 89. Holakovský – 82. Punar

Počet diváků: 140

Straka – Zabilanský, Kopa, Borovička, Komma – Knobloch, Šimeček (90+3. Glöckner), Komárek (64. Mbah), Vobořil, Slicho (46. Bodlák) – Macek (72. Holakovský)

Baláž – Světlík (69. Gois), Locker, Punar, Král – Petřík, Knespl, Krejčík, Čejchan (27. Knap) – Bičiště, Zámečník

Už samotný úvod zápasu naznačil, kam se asi bude následujících devadesát minut ubírat. Benátečtí byli více u míče, šance či střely ale přicházely spíše sporadicky. Hned první střela ale měla gólový punc. Sváteční exekutor rohových kopů Borovička potvrdil, že se mu na bránu směrem k zimnímu stadionu historicky daří. Jeho přesný centr našel nabíhajícího kapitána Viktora Šimečka, jehož hlavička skončila v síti a v Benátkách se slavilo – 1:0. Právě Šimeček o chvíli později nastartoval na levé straně Slicha, jehož nepříliš razantní střela brankáře Baláže příliš nevylekala. Domácí byli více u míče, avšak až na Slichovu tečovanou střelu se do zakončení prakticky nedostávali. To hostům svítily v kolonce střel na bránu i mimo bránu po první půli dvě nuly. V závěru první půle nebezpečně centroval z pravé strany Komárek, hráči v modrém se ale k míči ve vápně neprotlačili.

Po z dálky slyšitelné hostující rozmluvě v kabině o poločasové přestávce se hned v úvodní minutě dostali náchodští hráči do zdařilé akce, při níž Světlík sice obešel brankáře Straku, neměl ale dostatek času na zakončení. I v následujících minutách byla o podobné akce na jedné či na druhé straně nouze. Za zmínku tak stojí snad jen přízemní centr hostujícího Knapa, s nímž si poradil zkušený brankář Straka. Uklidňující branka domácích nepřicházela, naopak to byli hosté, kteří se s přibývajícími minutami začínali osmělovat. V 71. minutě po centru z přímého kopu naběhl na zadní tyč Punar, který ale ve velmi dobré příležitosti přestřelil. Nepřesné byly také pokusy Goise a Petříka na jedné straně či ten Šimečkův na straně druhé. V závěru hosté vybojovali dva rohové kopy, na nějž vyrazil do vápna i brankář Baláž. Ten musel ve druhé nastavené minutě čelit sólu dvou benáteckých hráčů, při němž se Zabilanský neunáhlil, posunul míč na Tochukwu Mbaha, který dal pečetní razítko na nesnadnou výhru – 2:0. Chvíli poté bylo toto utkání ukončeno.

Domácí si tak touto výhrou pojistili druhé místo v divizní tabulce a jejich zraky už směřují na další zápas, ve kterém zajíždí pod Ještěd, kde svedou boj s vedoucím libereckým béčkem a bude to zápas o první místo v tabulce.

Ohlasy trenérů

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Doslova jsme utrpěli vítězství. Soupeř předváděl asi to, na co jsme se připravovali, byl hodně zavřený, hrál silový fotbal, byl velmi dobrý v soubojích. Měli jsme s tím velké problémy. Pomohli jsme si standardní situací, kterou perfektně vymyslel Kysi (Jan Kysela). Tohle nám vyšlo a my vedli 1:0. Soupeře jsme měli tam, kde jsme potřebovali. Stále jsme ale věděli, že to není ono. I když jsme hráli na jednoho útočníka, chtěli jsme tvořit a být silní uprostřed hřiště. To se nám nepodařilo. V polovině druhého poločasu jsme začali hrát na dva útočníky, hrnulo se to ale na nás. Soupeř měl v závěru jednu brankovou příležitost, kdy přestřelil bránu. My měli před tím jednu gólovou situaci Vobořilem. Remíza by pro soupeře asi byla zasloužená, my ale dnešní utkání ubojovali. Trošku se nám asi vrátilo to z předchozích zápasů, v nichž jsme hráli dobrý fotbal, měli jsme šest nebo sedm brankových příležitostí v každém zápase, nakonec jsme ale remizovali. Dnes se to k nám trošku přiklonilo. Kluci se ale snažili bojovností vyrovnat soupeři. Dostali jsme hodně žlutých karet, i tím bylo vidět, že se nejednalo o lehké utkání. Splnili jsme povinnost, protože jsme potřebovali vyhrát. Budeme se připravovat na nedělní důležitý zápas v Liberci.

Karel KREJČÍK (FK Náchod): Byli jsme si vědomi toho, že jedeme na půdu favorita. Domácí nyní dvakrát doma remizovali, přesto neradi pouští body. Náš tým je v těžké situaci, protože neboduje. V podstatě dáváme mužstvo do kupy. Do Náchoda jsem přišel v létě, přivedl jsem z Hradce Králové asi pět kluků, ještě navíc po zranění. Z těch místních hráčů tu zbyl nějaký kádr, takže se snažíme mužstvo nějak tvořit. Nedávali jsme si tu velké ambice, přesto jsem věřil, že jsme schopni tu něco uhrát. Myslím si, že zápas to ukázal. Mohli jsme tu bodovat. Za stavu 0:1 jsme měli stoprocentní gólovku do prázdné brány. Řekl bych, že i naše hra po vápno vypadala slušně. Stále doplácíme na hrubé, individuální chyby. Máme mladé, nezkušené mužstvo, bohužel tito mladí hráči se nám objevují u inkasovaných branek. Dnešní utkání to opět potvrdilo, protože náš útočník Světlík takto nechá hlavičkovat hráče. Byla to snad jediná šance domácích v prvním poločase. Samozřejmě jsem trošku zklamaný, že jsme tu nebodovali. Bylo vidět, že domácí si náskok hlídali. Mají ve svém týmu hromadu zkušených hráčů. Letos se ukazuje, že tato divizní skupina asi hodně posílila. Je tu béčko Chrudimi či Liberce, sestoupivší Ústí nad Orlicí. Řekl bych, že oproti loňsku je tu více kvalitních mančaftů. Je to těžká soutěž. Kluci v kabině říkali, že za stavu 0:1 byl v poslední minutě faul na nás v pokutovém území. Jestli to tak bude vidět na videu, tak jsme měli kopat penaltu. Poté jsme ještě zbytečně obdrželi druhou branku, opět po další hrubce. Tohle už ale nic neřešilo.