Z Vysokého Mýta vezeme bod za remízu!

V dalším divizním pokračování zamířili benátečtí fotbalisté na východ Čech, kde svedli boj na půdě Vysokého Mýta. Zajímavý zápas, který rozhodně nenudil dlouho směřoval k importu tří bodů na Mladoboleslavsko. Nicméně sedm minut před koncem proměnil pokutový kop domácí kapitán Dvořák, který zařídil dělbu bodů. V nervóznějším závěru mohly ještě Benátky přijít i o jednobodový zisk, domácí ale svoji šanci nevyužili.

Počet diváků: 100

Zavřel - Hlavsa, Lněnička (46. Valášek), Trnka, Javůrek (70. Fišer), Kopřiva, Dvořák, Tomášek (79. Kabrhel), Wimmer (46. Hrubý), Habrman, Haladei (70. Mokrejš)

Dědek - Zabilanský (71. Holakovský, 90+3. Poustecký), Kopa, Glöckner, Komma - Knobloch, Vobořil, Komárek, Boček (81. Mbah), Slicho - Macek

Od prvních minut se hrál na půdě Vysokého Mýta zajímavý fotbal. Benátečtí hráči si v tomto zápase vypracovali určitě více střeleckých možností. Za zády brankáře Zavřela ale skončila pouze jediná střela. Ve 41. minutě se na levé straně uvolnil Ondřej Komma, který přesně mířenou střelou poslal svůj celek do vedení – 0:1.

Zvýšit mohli benátečtí hráči ve druhém poločase z několika nadějných příležitostí, leč se tak nestalo a domácí tak zůstávali stále na dostřel. V 83. minutě fauloval v pokutovém území střídající Holakovský a hlavní rozhodčí Svoboda nařídil pokutový kop. Míč si vzal zkušený kapitán Jan Dvořák, který střelou doprostřed brány vyrovnal – 1:1. Vstřelená branka hostující hráče nabudila a ti mohli překlopit utkání na svoji stranu. Jednobodový zisk ale benátečtí hráči ubránili.

V posledním podzimním domácím zápase vyzvou svěřenci trenéra Staňka nedaleký Brandýs nad Labem. Tomu se v současné době příliš nedaří a je jasné, že na jaře bude tvrdě bojovat o záchranu divizní soutěže.

Martin PULPIT (SK Vysoké Mýto): Musíme uznat kvality soupeře. Myslím si, že hosté měli po celou dobu utkání blíže k vítězství. Za stavu 1:1 po vyrovnání jsme měli situaci dvou hráčů na jednoho, kterou jsme mohli vyřešit lepší finální přihrávkou na hráče, který stál sám před brankou. Pak bychom utkání dokonce třeba vyhráli. Soupeř hrál ze zabezpečené obrany, zaměřil se na rychlý protiútok a na dobře zahrávané standardní situace. V prvním poločase jsme měli mírnější převahu tím, že jsme drželi míč. Nemohli jsme se ale do soupeře dostat na posledních třiceti metrech. Ve druhém poločase jsme jako by ustoupili od naší hry, protože to nikam nevedlo. Přešli jsme ze 4-2-3-1 na 4-4-2 a hru jsme zjednodušili. Více jsme centrovali a nakopávali míče za soupeřovu obranu. Po jednom nákopu brankáře se nám podařilo vybojovat penaltu, z níž jsme vyrovnali. Ve druhém poločase musím vyzdvihnout bojovnost našich hráčů. Benátky měly asi dva nebezpečné protiútoky, z nichž jeden volal po gólu. Jinak si myslím, že jsme ve druhé půli byli bojovnější a lepší.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Dnešní hodnocení je takové hořké. Myslím si, že jsme tu dnes měli na to, abychom odtud odvezli tři body, což se nestalo. Když to vezmu v nějakém kontextu celého týdne, přijeli jsme sem s okleštěným kádrem, protože momentálně máme sedm hráčů zraněných. Toto se projevilo na naší lavičce. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Věděli jsme, v čem jsou domácí dobří a v čem můžou hrozit, to se nám dařilo eliminovat. Až do nějaké 80. minuty si domácí nevypracovali nějakou gólovou situaci. Měli jen jednu hlavičku po centru v prvním poločase, která ale byla nebezpečná. Za stavu 1:0 jsme měli tři brankové situace, dvakrát Bočanem (Jan Boček) a jednou Tomášem Slichem, který měl uklidit míč do prázdné brány. Vedli bychom 2:0 a neřešili bychom, jestli penalta byla či nebyla. Po naší standardní situaci jsme inkasovali z penalty, kdy nám propadl míč a náš hráč se dostal do kontaktu ve vápně. Troufám si říci, že jsme tu pětaosmdesát minut mysleli na tři body. Od té doby ale můžeme ještě být rádi za remízu. Soupeř měl v té době jednu brankovou situaci a ještě jednu situaci, která zaváněla další penaltou. Z tohoto pohledu si říkám, že ta remíza je spravedlivá. Je to ale o nás. Jak jsem říkal, za stavu 1:0 jsme měli proměnit jednu nebo dvě šance a nebylo co řešit.