SK Benátky nad Jizerou
Redakce

Benátky dřely až do konce. Do 2. kola MOL Cupu ale postupuje druholigista !

Pouhých sedm minut je dělilo od senzace, kterou by jistě byla remíza proti druholigovému Varnsdorfu. Benátečtí fotbalisté určitě museli potěšit ve 2. kole MOL Cupu své fanoušky, neboť profesionálnímu celku byli velmi zdatným soupeřem. Přesto při benáteckých hráčích stálo v prvním poločase štěstí, zejména při akcích nebezpečného Tanka. Když už to vypadalo, že oba celky odejdou do kabin s bezbrankovým stavem, udeřil právě Tanko. Ve druhém poločase domácí hru vyrovnali a dočkali se zásahu, který mohl notně znepříjemnit varnsorfskou cestu do další fáze. Remízový stav odmítl sedm minut před koncem střídající Schön, který po rohovém kopu efektně uklidil míč do sítě a rozhodl tak o tom, že sympaticky hrající Benátky do dalšího kole nepostoupí.

Počet diváků: 160

Dědek – Holakovský (57. Zedníček), Borovička, Kopa, Komma (46. Zabilanský) – Bodlák, Vobořil (69. Šimeček), Komárek, Knobloch (80. Boček), Mbah – Jimmy (57. Macek)

Šerák – Ludvíček, Kouřil, Kubista, Radosta – Tanko, Samko (60. Schön), Rudnytskyy (60. Kříž), Michal, Pajkrt (73. Ondráček) – Vachoušek (84. Bláha)

Benátečtí se svého renomovanějšího soka určitě nezalekli. Už ve 2. minutě postupoval středem hřiště Holakovský, jeho střela ale brankáře Šeráka z klidu příliš nevyvedla. I když byli hosté o krapet více u míče, rozdíl dvou soutěží dlouho nebyl vidět. Snad jen v podobě rychlého Nigerijce Tanka. Ten se benáteckým fanouškům poprvé ukázal po čtvrthodině hry, kdy ale ve vápně netrefil Radostův centr. O chvíli později se Kommova přihrávka odrazila právě Tankovi příhodně do běhu, ten protlačil míč na Vachouška, jehož o gólovou radost obral domácího obránce Kopa, jehož syn českého fotbalového internacionála trefil na brankové čáře. Ve 21. minutě si hostující hráči role prohodili. Vachoušek kolem Borovičky poslal do úniku Tanka, jenž mířil sám na Dědka, ten mu ale pokus o kličku vystihl. Tanko zlobil i nadále, jeho další rychlý brejk včas zažehnal brankář Dědek společně s obráncem Kommou. Po půl hodině hry zatrnulo také hostům. Kommův centr z přímého kopu vracel před branku Kopa, v závaru se ale domácí hráči neprosadili. S přibývajícími minutami sílil tlak druholigového soupeře. Opět zazlobil Tanko, jehož střela z uctivé vzdálenosti minula benáteckou bránu. O chvíli později protáhl brankáře Dědka svoji střelou Kouřil, domácí gólman míč vyrazil na rohový kop. Ve 40. minutě opět Tanko uháněl sám na domácí bránu, jeho střela podél vybíhajícího gólmana ale skončila vedle tyčky. O dvě minuty později se Tanko uvolnil přes Holakovského, následný pokus k bližší tyčce Dědek vyrazil. Když už to vypadalo, že domácí uhrají poločasový bezbrankový stav, ve 44. minutě napřáhl zpoza vápna Abdullahi Tanko a tentokrát už zamířil přesně – 0:1. Chvíli poté hlavní rozhodčí Ulrich ukončil první půli.

Do druhé půle udělali domácí jednu změnu a opticky hru vyrovnali. První střelecký pokus zanesl do statistik varnsdorfský Samko z přímého kopu, mířil ale nad břevno. V 53. minutě si sáhl na míč také Šerák, který musel krotit Zabilanského střelu zpoza vápna. O chvíli později na druhé straně zakončoval nad bránu Rudnytskyy. V 66. minutě hledal Knobloch svým centrem Mbaha, ten ale nepřilepil míč na svoji kopačku, a tak tato akce neměla gólový punc. Po sedmdesáti minutách hry pozapomněli domácí hráči na Ludvíčka, jehož střelu vykopl Dědek do břevna, od nějž se míč odrazil na rohový kop. Udeřilo o minutu později na druhé straně. Bodlákův centr z pravé strany si našel v pokutovém území Jan Knobloch a hlavou poslal míč do sítě – 1:1. Jedenáct minut před koncem nebyl přesný Ondráček, o chvíli později byla Křížova střela sražena na rohový kop. Po centru od rohového praporku Dědek míč vyboxoval, před poklutovým územím se ale do balonu opřel Patrik Schön a nemohl být přesnější – 1:2. Benátečtí se snažili s výsledkem ještě něco udělat, hosty ale gól uklidnil. Pojistku nepřidal Kříž, proti němuž vytasil další dobrý zákrok Dědek. Po tříminutovém nastavení byl tento zajímavý duel ukončen.

Jak již bylo řečeno, benátečtí hráči předvedli velmi dobrý výkon, leč do další fáze postoupil favorit z Varnsdorfu. Benátky se teď mohou soustředit už jen na divizní soutěž. Hned o nadcházejícím víkendu totiž hostí na svém trávníku nedaleký Turnov.

Ohlasy trenérů

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Myslím si, že v tomto zápase jsme předvedli své maximum, co se týče kvality i nasazení. Prvních dvacet minut jsme byli Varnsdorfu vyrovnaným soupeřem. Dařilo se nám občas i podržet míč. Po 20. minutě začal soupeř hrát míče za obranu, což byl pro nás problém. Hosté si vypracovali čtyři brankové příležitosti, při kterých nás podržel náš brankář svými dobrými zákroky. Tyto situace jsme přestáli a mysleli si, že do poločasu uhrajeme remízu. Paradoxně soupeř snad z nejmenší šance v závěru první půle udeřil. Ve druhém poločase jsme zlepšili hru, přesto si hosté vypracovali další tři šance. Z ojedinělé akce se nám podařilo vyrovnat Kokym (Jan Knobloch). Trošku jsme mysleli na prodloužení, avšak soupeř v 84. minutě přidal druhou branku. Kdyby nás v tomto zápase nepodržel Děda (Lukáš Dědek), patrně by to vypadalo jinak. Bylo to utkání v opačném gardu, než které hrajeme v divizi. Hodně jsme se bránili, soupeř si vytvářel brankové příležitosti, které ale neproměnil. Dokázali jsme si, že můžeme potrápit i soupeře, který hraje o dvě soutěže výše. Řekl bych, že jsme nezklamali, v některých fázích jsme byli vyrovnaným týmem, což je pro mě pozitivní.

Miroslav HOLEŇÁK (FK Varnsdorf): Zápas jsme si zkomplikovali, protože v prvním poločase jsme měli šance, které jsme neproměnili. To vás vždy potrestá a i dnes se to potvrdilo. Musím smeknout před domácími hráči, kteří dnes podali dobrý výkon. Líbili se mi, navíc měli za sebou nedělní zápas. Myslel jsem si, že třeba ve druhém poločase dodýchají. Naopak ale domácí stupňovali tempo a my se v podstatě do poslední minuty strachovali o to, abychom postoupili. Jak jsem řekl, trošku jsme jim to ulehčili tím, že jsme nevyužili své šance. Kdybychom je proměnili, hrálo by se nám lépe. Jinak ještě musím o dnešním zápase říci, že se hrál v pěkném prostředí proti sympatickému soupeři. Vážíme si toho, že jsme postoupili. Sice jsme byli favoritem, domácí nás ale hodně potrápili.