Benátky začaly sezónu vítězně! Derby před pěknou návštěvou rozhodl vlastní gól.

Pojizerské derby se šťastnějším koncem pro domácí tým. Velice slušná návštěva sledovala pojizerský souboj dvou soupeřů, které od sebe geograficky dělí jen nějakých patnáct kilometrů. V obou týmech navíc najdeme několik hráčů, kteří v minulosti oblékali dresy druhého týmu. O náboj tedy bylo postaráno. Zajímavý zápas rozhodla vlastní branka dobrovického obránce Pečínky po hodině hry, která přisoudila tři body svěřencům benáteckého trenéra Tomáše Staňka.
1. kolo FORTUNA Divize C | 06.08.2023 17:00

FK Dobrovice

1:0

(0:0)

Branky: 60. Pečínka (vla.)
ŽK: 30. Glöckner, 41. Yaroshenko, 74. Macek, 88. JImmy, 90+4. Dědek – 30. Kohout, 40. a 86. Volf, 86. Mich. Sedláček (trenér), 90+3. Kopecký

Počet diváků: 350

Dědek – Kopa, Hell, Glöckner – Poběrežský (46. Komma), Vobořil, Bodlák (90. Pažout), Hájek, Yaroshenko – Mlynka (68. Knobloch), Macek (81. Jimmy)

Bartoš – Zelinka, Mar. Sedláček, Pečínka, Bičiště – J. Janovský (63. Kopecký), Bora (63. Pánek), Horák (80. Tomíček), Klain – Volf, Kohout

Úvod utkání patřil jednoznačně domácím hráčům. Již ve 4. minutě obral o míč ve středu hřiště Macek Horák a vysunul novice Mlynku, proti jehož střele vytasil brankář Bartoš velmi dobrý zákrok a vyrazil ji na rohový kop. Zkušený dobrovický brankář byl v permanenci i o chvilku déle, když jej nepřekvapil přímý kop, který prošel chumlem hráčů a nebezpečně se stáčel k brance. I nadále byli domácí hráči aktivnější. Zatleskat si zasloužilo Poběrežského sólo, jímž se prohnal kolem Bičištěho, následný přízemní centr ale pohlídal Bartoš. Postupem času se hra začala vyrovnávat. Hosté po standardní situaci orazítkovali břevno, leč stalo se z ofsajdového postavení. Ochozy zašuměly v poslední minutě první půle. Rychlý kontr dobrovického Klaina byl zakončen střelou, kterou ale domácí zblokovali, podobně jako dorážku.

Úvod druhé půle olemovala Hellova, se kterou neměl Bartoš větší starosti. Chviličku poté střílel na druhé straně nepřesně Horák. Nevedlo se ani Volfovi, který se snažil pokořit brankáře Dědka dalekonosným lobem. Po hodině hry se v pokutovém území dostal do zakončení Mlynka, toho Bartoš fantasticky vychytal, následný pokus téhož hráče vyhlavičkovali hosté z brankové čáry. K míči se poté dostal Bodlák, jehož střelu si nešťastně do branky srazil obránce Vít Pečínka1:0. O chvilku později mohlo být pro domácí hráče ještě lépe. Yaroshenko se protáhl středem hřiště, střílel ale jen do ochranné sítě. V 68. minutě domácím zatrnulo. Střídající Pánek byl zcela sám před Dědkem, ten mu zmenšil střelecký úhel a vychytal jej. Tentýž hráč zakončoval také o třináct minut později, míč ale směřoval vedle pravé tyčky. V 86. minutě nastala komplikace pro dobrovický tým. Za zatleskání hlavnímu rozhodčímu obdržel útočník Volf druhou žlutou kartu a zápas pro něho předčasně skončil. I v deseti ale hosté zlobili. Bombu Kopeckého z velké dálky musel s námahou Dědek vyrazit, k dorážce se hosté nedostali. Po takřka pětiminutovém nastavení bylo toto derby ukončeno.

Benátečtí si tak na úvod nové sezóny připisují tři body. Nyní je čeká anglický týden. Hned v dalším, středečním, pohárovém zápase hostí před svými fanoušky třetiligové Zápy.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Neříkám, že první poločas byl z naší strany kvalitní, ale myslím si, že jsme měli více ze hry i více šancí. Do 17. minuty jsme měli tři brankové příležitosti. Do druhé půle jsme chtěli zvýšit aktivitu, nebyli jsme úplně spokojení, protože na pravé straně jsme dělali chyby. Místo Poběrežského jsme na hřiště poslali Kommu, ale vůbec to nepřineslo to, co jsme od toho očekávali. I ve druhém poločase jsme měli nějaké příležitosti. V těchto derby je pro nás faktor Bartoš, který vždy předvede luxusní zákroky a vždy svůj tým drží nad vodou. Při vedení 1:0 jsme hráli nervózně, přesto jsme měli brejkovou situaci, kterou jsme hloupě vyřešili. Pokud by Alex posunul přihrávku doleva, kluci by šli sami na bránu. Pod tíhou nervozity jsme nebyli schopni kloudně přejít přes polovinu hřiště. Měli jsme strašné množství jednoduchých, nevynucených ztrát. Soupeř z toho těžil a začal mít šance. Pro nás je to šťastnější vítězství, jsem za něj ale rád, protože minulý rok jsme tu byli jednoznačně lepším týmem a brali pouze bod. Radši vyhraji upracovaně a ubojovaně, než hrát pěkný fotbal a získat jen bod.

Michal SEDLÁČEK (FK Dobrovice): Věděli jsme, že nás čeká náročné utkání a že bude také vyhecované, protože je to derby. Dělí nás jen pár kilometrů. Přečkali jsme prvních patnáct minut, kdy měli domácí velký tlak, při němž nás jednou podržel brankář, další šanci soupeř neproměnil. Poté jsme se trošku zvedli. Z velké šance jsme nastřelili břevno a ještě v poslední minutě měl příležitost Pavel Klain, který střílel a dvakrát trefil blokujícího hráče. Druhý poločas bych rozdělil na dvě poloviny. Do inkasované branky měly Benátky trošku tlak, vytvořily si dvě šance, které nedaly. Bohužel poté dostaneme smolnou branku, která je vlastní. Od této chvíle jsme začali hrát aktivně, bylo to dané i tím, že se soupeř trochu zatáhl, jelikož si chtěl hlídat výsledek. Pavel Klain při velké šanci trefil boční síť, další příležitost měl Michal Pánek, jehož vychytal domácí brankář. Ať si říká, kdo chce, co chce, tomuto zápasu slušela remíza. Měli jsme čtyři vyložené šance, domácí byli opticky lepší, ale více šancí neměli. Musíme to napravit doma. Mrzí mě červená karta Marka Volfa. Mrzí mě, že pan rozhodčí to nevidí, přesto udělí červenou kartu. Po zápase se ho ptám, jestli to viděl, on mi řekl, že neviděl. Pan pomezní mu nic neřekl, tak nevím, za co uděluje červenou kartu. Že domácí Glöckner za ním přijde a napovídá mu? Jestli bude rozhodčí pískat, že mu budou domácí napovídat, můžeme hrát play station a nemusíme sem jezdit.