Ondřej Nejedlo

V derby zápase proti Kosmonosům bereme zaslouženě tři body!

Třetí vítězství a znovu bez inkasované branky. Benátečtí fotbalisté zažívají úspěšný vstup do divizní soutěže. V okresním derby si poradili před vlastními diváky i s Kosmonosy, které naopak úvod podzimní části sezóny nezachytily a v kolonce bodů jim po prohře 0:2 stále svítí nelichotivá nula.
3. kolo FORTUNA Divize C | 20.08.2023 17:00

2:0

(1:0)

Branky: 23. Gllöckner, 53. Macek
ŽK: 38. Kopa 40. Glöckner, 41. Kysela (as. trenéra), 87. Jimmy, 90. Dědek, 90+2. Zabilanský – 40. Boxan, 45. Pivazi, 82. Mašek (hlavní trenér)

Počet diváků: 250

DědekKopa (88. Zabilanský), Hell, Glöckner – Bodlák, Hájek, Vobořil, Knobloch (64. Komma), Yaroshenko (82. Poběrežský) – Macek (82. Komárek), Mlynka (64. Jimmy)

Matěka – Kubelka, Hošťálek, Hrdlička, Podzimek (80. T. Straka) – Pivazi (46. Conteh), Mašek, Prieložný (80. Havlas), Král – Boxan (46. Motyčka), Fabián

Domácí trenér Tomáš Staněk musel před začátkem zápasu udělat nucenou změnu v sestavě. Kapitán Šimeček se při předzápasové rozcvičce zranil. Oproti tomu hostů nemohli využít služeb obránce Šimáčka, vykartovaného z pohárového utkání proti druholigovému Varnsdorfu.

Vstup do samotného zápasu patřil benáteckým hráčům, kteří se poměrně jednoduše dostávali do brankových příležitostí. Tak v jako minulých zápasech je ale zlobila mizerná koncovka. Poslat svůj tým do vedení mohl po jedenácti minutách hry Mlynka, jehož ale vychytal mladý brankář Matěka. Při další šanci neuspěl Macek ani dorážející Kopa, který trefil protihráče stojícího před sebou. Po třiadvaceti minutách hry už udeřilo. Bodlákův centr z rohového kopu si našel hlavičkující Lukáš Glöckner a rozjásal benátecké ochozy - 1:0. Gólovou pojistku sedm minut před koncem první půle nepřidal dorážející Macek, který ztroskotal na Matěkovi. Chvíli poté proudily v Benátkách emoce po tvrdém zákroku Boxana na střelce úvodní branky Glöcknera. Žlutilo se jak před kosmonoským hráčem, tak i před zraky oplácejícího benáteckého obránce. Žlutým napomenutím byl ohodnocen i domácí asistent trenéra Kysela, který si pro Boxana vehementně žádal červenou kartu. V závěru poločasu si příležitosti vypracovali i hosté. Nejprve Prieložný z vápna přestřelil, tvrdá střela Pivaziho skončila jen v Dědkových rukavicích.

Jen osm minut druhé půle stačilo k tomu, aby se benáteckým stadionem opět ozýval brankový chorál. Z velice dobré práce Mlynky těžil Milan Macek, který se prosmýkl kosmonoskou obranou prolomil střeleckou smůlu z prvního poločasu - 2:0. Přes precizní benáteckou defenzívu se hostům prakticky nepodařilo dostat na dostřel brankáře Dědka a domácí tak dokráčeli k zaslouženému vítězství, které je udrželo v první čtveřici týmů, které jsou zatím stále stoprocentní.

Prodloužit vítěznou sérii se budou benátečtí hráči snažit i příští týden, kdy zajíždí na půdu Hlinska, které je stejně jako Kosmonosy zatím bez bodu.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Asi se budu opakovat. Vyhráli jsme 2:0, řekl bych, že zaslouženě. V prvním poločase jsme měli několik gólových situací. Hned v 10. minutě měl gólovku Tomáš Mlynka. Poté jsme si pomohli standardní situací a dostali se do vedení. Hrozně mě vytočila pasáž ze 40. minuty, kdy po žlutém faulu, dosti drsném, hostujícího hráče na Glöcknera dostaneme žlutou kartu za oplácení. Tato karta byla zbytečná. Od tohoto momentu hráli naši dva stopeři se žlutou kartou. Absolutně jsme neudrželi koncentraci a disciplínu. Zbývající minuty první půle mě hodně mrzí. Začali jsme se dohadovat s rozhodčími, řešili jsme nesmysly. Pramenily z toho nepříjemné situace hostů ze strany. Hosté měli v první půli jednu brankovou příležitost, která skončila rohovým kopem. V nastaveném čase Kosmonosy zahrávaly dva rohové kopy. Tohle byl moment, kdy jsme mohli mít strašný problém. Musíme si to uvědomit. Úplně se nám nedaří ani v útoku. Ve druhém poločase jsme přidali druhou branku a snažili se kontrolovat hru. Když to shrnu, vytvořili jsme si jednoznačně více brankových příležitostí než náš soupeř. Zaslouženě jsme vyhráli. Nyní nás čekají dva těžké zápasy. Nejprve jedeme do Hlinska, poté se utkáme se Slavií Hradec Králové. Jsem rád, že po třech kolech máme devět bodů. Budeme pracovat na tom, abychom zkvalitnili finální fázi. Musíme být ale pokorní, vážit si toho, že máme plný počet bodů. Budu rád, když v tom budeme pokračovat.

Michal MAŠEK (SK Kosmonosy): Chtěli jsme navázat na středeční pohárový zápas proti Varnsdorfu, kdy jsme do 70. minuty byli vyrovnaným soupeřem. Dnes to ale byla z naší strany bída, bez soubojů, bez koncovky, dozadu špatné. Jedním slovem bída.