SK Benátky nad Jizerou
Redakce

Rezerva doma porazila Záryby a bere první tři body!

Až ve čtvrtém zápase poznala benátecká rezerva chuť vítězství. Posílená o několik hráčů A-mužstva konečně otevřela v této sezóně brankový účet a nakonec se mohla radovat v souboji s nedalekými Záryby z výhry 3:1. Do tabulky si tak připsala nesmírně cenné tři body, které ji odpoutaly od samého dna.

Počet diváků: 80

Straka - Holakovský (63. Tott), L. Kopa, Bohdan, D. Zmij (59. N. Zmij), Hájek, Sudek, Outěřický, Knobloch (90. V. Dvořák), Vohánka (80. Růžička), Ječný

Valentin - Bojkovič, Krajíček (46. Stanislav), Martinec, Schütz, Školák (83. Antoš), Vrtiška (59. Kril), Toml, Sládek, Mareček, Valeš

Ohlasy trenérů

Jiří Kubát (SK Benátky): Jedním slovem úleva. Věděli jsme, že potřebujeme nutně bodovat, což se nám naštěstí podařilo. Potřebovali jsme prolomit střeleckou smůlu z posledních tří zápasů. S kluky jsme si říkali, že stačí vstřelit nějakou ušmudlanou branku, a pak nám to tam začne padat. Podařilo se nám to, bohužel ale až ve druhé půli. Na soupeře jsme nastoupili aktivně a prvních dvacet minut byli lepším týmem. Vytvořili jsme si dvě velmi nebezpečné situace, které jsme bohužel neproměnili. Postupem času se do nás dostávala křeč, byli jsme nepřesní v rozehrávce. Soupeře jsme pouštěli, po našich jednoduchých ztrátách, do nebezpečných brejků. Poločas tedy skončil bez branek. V půli přišla trošku důraznější promluva, že musíme hrát aktivně a o body se více poprat. Hlavně také být trpělivější a nikam nespěchat. Během úvodních deseti minut druhé půle jsme vstřelili dvě branky. Jak jsem řekl, že nám stačí ušmudlaný gól, tak to přesně tak bylo. Možná jsme si mysleli, že je hotovo. Kluky jsem nabádal, že Záryby minulý zápas otočily v posledních pěti nebo deseti minutách proti Mělníku. Říkal jsem jim, ať nepolevíme. Deset minut před koncem jsme ale inkasovali. Soupeř měl ještě jednu nebo dvě situace, ze kterých mohl vyrovnat, my jsme je ale přečkali. Po jednom z brejků jsme poté přidali třetí gól a zápas dovedli do vítězného konce. Řekl bych, že naše vítězství je zasloužené. Držení míče bylo tak osmdesát procent ku dvaceti. Musíme být mnohem více trpělivější a více dodržovat to, co si říkáme. Věřím, že kromě hry, jejíž parametry jdou nahoru, přijdou také lepší výsledky.