Ondřej Nejedlo

Benátky uzavřely sezónu výhrou derby v Dobrovici a končí na 2. místě Divize!

Benátečtí fotbalisté zvládli nevyzpytatelné derby utkání na dobrovické půdě, odkud si přivezli všechny tři body. I když měli po většinu utkání hosté více míč na svých kopačkách, domácí v několika momentech podržela zřejmě jejich největší opora – brankář Bartoš. Rozhodující zásah přišel na začátku druhé půle, kdy po faulu na Fabiána proměnil pokutový kop Bodlák. Až do závěrečného hvizdu sudího Pilného nepřipustil hostující tým žádné komplikace a své vedení dokázal udržet.
16. kolo FORTUNA Divize C | 15.06.2024 17:00

FK Dobrovice

1:2

(1:1)

Branky: 42. Pánek – 9. Glöckner, 47. Bodlák (pen.)

Počet diváků: 350

Bartoš – Horák (70. Zelinka), Mar. Sedláček, O. Macek, Bičiště – Němec (70. Kopecký), Bora, Pánek (90. Cigánek), Král (80. Zajíček), Kohout – Volf

Dědek – Zabilanský, Glöckner, Hell (46. Šimeček), Komma – Poběrežský (76. Mlynka), Kopa, Hájek (65. Komárek), Bodlák – Fabián (90. Poustecký), M. Macek (90. Jimmy)

Úvod utkání patřil hostujícímu týmu a Bartoš musel velice brzy řešit výborným zákrokem Kommovo zakončení. Vzápětí ale přišel z pravé strany centr Poběrežského, který do sítě hlavou usměrnil obránce Lukáš Glöckner 0:1. Připomněli se také domácí fotbalisté. Střely Pánka či Kohouta se ale mezi tři tyče nevešly. Zvýšit mohl po půl hodině hry benátecký Milan Macek, který se v pokutovém území odpoutal od svého strážce, hlavičkový pokus na bližší tyč ale zneškodnil Bartoš. Tři minuty před poločasovou přestávkou našla Kohoutova přesná přihrávka nabíhajícího Michala Pánka, jenž mířil sám na Dědka a chladnokrevně jej prostřelil – 1:1. Povzbuzení domácí se hnali kupředu, hlavičkující Kohout ale hostujícího brankáře k zákroku nedonutil.

Druhý poločas ukrojil pouze jednu minutu, když v pokutovém území v souboji s Němcem upadl Fabián a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten si vzal na starost Matěj Bodlák a střelou na opačnou stranu, než skákal brankář Bartoš, opět poslal svůj tým do vedení – 1:2. Chvíli poté si vysloužily potlesk nůžky Milana Macka, který ale minuly levou tyčku. V domácích barvách zlobil zejména Volf, na nějž směřovala většina centrů dobrovického mužstva, s ním si ale benátecká obrana věděla rady. Jedenadvacet minut před koncem obral na levé straně váhajícího Němce o míč Komma a přesným centrem vybídl Bodláka, jenž protáhl Bartoše, který ale opět podržel svůj tým. O tři minuty později zakončoval tentýž hráč z levé strany, avšak i tentokrát byl úspěšnější Bartoš. Jeho protějšek Dědek poté musel řešit hlavičkový pokus Volfa. V pětiminutovém nastavení vrhl dobrovický tým všechny své síly do útoku i přes poměrně hektický závěr si ale vážnější šanci nevypracoval, a tak tři body putovaly do Benátek nad Jizerou.

Benátečtí čekali na zprávy z Ústí nad Orlicí, kde v případě zaváhání domácího týmu v utkání s Turnov, mohli Staňkovi svěřenci stanout na první příčce. Jiskra ale komplikace nepřipustila, dvanáct minut před koncem proměnil osmý pokutový kop v sezóně kapitán Souček, který zajistil svému týmu první příčku. Benátečtí tak o jediný bod skončili na krásné druhé příčce, která podtrhla výjimečnou sezónu, na niž se bude dlouho vzpomínat.

Michal SEDLÁČEK (FK Dobrovice): Hrálo se derby, věděli jsme, že nás čeká velmi těžký soupeř, při pohledu na tabulku jasný favorit. Benátky byly druhé, my dvanáctí. Minulý týden ve Velkých Hamrech jsme si dokázali, že když budeme i proti dobrým týmům hrát zodpovědně a na rychlé brejky, tak se s nimi dá hrát. Řekl bych, že první půle byla vyrovnaná. Oba týmy vstřelily jednu branku, takže se do kabin šlo za zaslouženého stavu 1:1. Hned na začátku druhého poločasu jsme bohužel udělali malou chybičku, ze které vznikla penalta. Jestli byla nebo nebyla, nevím. Ze střídačky to nebylo tolik vidět, ale pokud ji rozhodčí pískl, tak asi byla. Měli jsme ještě čtyřiačtyřicet minut na to, abychom s výsledkem něco udělali. Soupeř si to ale velice zkušeně pohlídal. Kluky ale musím pochválit za velice dobrý týmový výkon, protože jsme hráli proti druhému týmu tabulky. V tuto chvíli nevím, jak hrálo Ústí nad Orlicí, ale možná Benátky postoupí i ze druhého místa, takže za rok můžou hrát třetí ligu a my s nimi odehráli naprosto vyrovnanou partii. Je vidět, že v další sezóně máme na čem stavět a i když jsme v závěru hráli o záchranu, jsme v divizi naprosto zaslouženě.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Zápas splnil očekávání. Dobrovice hrála podobně jako Ústí nad Orlicí minulý týden z hlubokého bloku. Dnes jsme měli ten luxus v podobě toho, že jsme brzy vedli. Chtěli jsme do konce první půle uhrát nulu vzadu. Uzpůsobili jsme tomu taktiku, chtěli jsme hodně otáčet balon, aby se domácí museli posouvat. Bohužel jsme ale udělali chybu, při níž Kohout obešel perfektně dva hráče, vyvedl míč a předložil ho do sprintu Pánkovi a ten vyrovnal. Je to takový náš syndrom závěru poločasu. Pro nás to byla velká komplikace. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení a trošku zjednodušili hru. Hned na začátku druhé půle jsme předvedli akci, při níž přišel faul na Fabiána a my proměnili penaltu. Soupeř stále neustupoval ze své taktiky, což je pro nás těžké, abychom se do nich dostali. Za oba poločasy měl ale brankář Bartoš tři výborné zásahy, ze kterých jsme mohli skórovat. Díky němu ale byli domácí stále ve hře. V závěru zápasu čekala Dobrovice na tlak, vysunula tři hráče nahoru na dlouhé míče. Rozhodčí nastavil pět minut, ale my jsme to nějakým způsobem uskákali. Zápas v Dobrovici je pro nás vždy těžký, přesto si ale myslím, že jsme dnes byli mentálně leklí. Z naší strany nemělo utkání takový impuls, který by mělo mít. Samozřejmě jsem ale rád, že jsme ho zvládli, protože to jsou opět tři plusové body z venku. Tím jsme dovršili šňůru vítězných zápasů. Máme třiasedmdesát bodů, takže sezónu můžeme hodnotit jako velice úspěšnou.