Ondřej Nejedlo

Všechny body zůstaly doma. Béčko porazilo FK Mělník!

Benátecká rezerva zvládla také své druhé domácí utkání. Lví podíl na výhře proti na jaře stoprocentnímu Mělníku měla útočná vozba domácích v podobě "áčkařů" Jimmyho a Mlynky. Prvně jmenovaný se prosadil dvakrát, do střelecké listiny se zapsal také Mlynka. Domácí ještě spoustu dalších příležitostí nevyužili, rozhodnout o vítězi již mohli daleko dříve. Tři body se ale v honbě za záchranou počítají, a tak zůstává spodek tabulky 1.B třídy vyrovnaný. V dalším kole hostí svěřenci trenéra Kubáta, taktéž sestupem ohrožené, Pěčice.

Počet diváků: 80

Straka - Lenikus, D. Zmij, R. Růžička (69. Vohánka), N. Zmij, Bohdan, J. Špitálský, Poustecký, Tott (90. Plíhal), Mlynka (83. Ječný), Jimmy (85. Plichta)

Traxler - Jeřábek, Menčl, Křížek, Müler (75. Minář, 89. Mašanský), Douděra (58. Királyi) Veselý, Šimral (23. Bačinský), Rejman, Ságner, Pudil

Jiří KUBÁT (SK Benátky): Pro nás to byl důležitý zápas. Ostatně do konce sezóny bude každé utkání důležité. Vyhráli jsme 4:1, avšak utkání jsme si ve druhé půli sami zkomplikovali. Pokud bychom o půli vedli 4:0 nebo 5:0, nebylo by co řešit. Bohužel o poločase jsme vedli pouze 2:0 a ve druhé pětačtyřicetiminutovce inkasovali po standardní situaci. Poté jsme deset nebo patnáct minut byli nervózní. Soupeř nás zatlačil. Naštěstí jsme ze dvou brejků opět skórovali. Bylo to zasloužené vítězství, ke kterému nám pomohli kluci z áčka, kteří včera nenastoupili v základní sestavě. Jimmy s Tomášem Mlynkou byli pro nás obrovskou pomocí vpředu. Výhra mohla být ještě výraznější, neboť jsme měli mnohem více šancí. Pro diváka to byl pěkný fotbal.

Zbyněk ŠTRUPL (FK Mělník 1909): Porazili nás divizní hráči domácího týmu vpředu. Domácí na ně nakopávali dlouhé míče a my je nebyli schopni pokrýt. Byl vidět rozdíl mezi soutěžemi a kvalitou. Zahráli jsme si na pěkném hřišti, ale hlavní důvod porážky jsem již uvedl.