Ondřej Nejedlo

Rezerva v Líbeznicích nepřekvapila. Body brali domácí!

Oslabená rezerva mohla na líbeznické půdě udělat další důležitý krok za záchranou. V pohodě hrající domácí tým ale přichystal pro svěřence trenéra Kubáta teprve druhou jarní porážku, o které rozhodl v závěrečné čtvrthodince, v níž benátecký tým třikrát inkasoval. O sestupu do okresního přeboru stále není rozhodnuto, aby měly Benátky jistotu záchrany, musí v závěrečném kole zdolat před vlastními diváky, taktéž sestupem ohroženou, Zeleneč. Benátečtí tak mají vše ve svých rukou a případnou výhrou by tak podtrhli povedenou jarní část.
15. kolo I.B třída, skupina "B" | 09.06.2024 17:00

1.FC Líbeznice

5:2

(2:1)

Branky: 28. Kutnyy, 35. a 80. Bogatin, 78. P. Dvořák, 90+3. Valtr - 33. Lenikus, 53. Šubrt
ŽK: 70. Nedostup - 39. Ječný, 70. Outěřický
Rozhodčí: Remenec - Špicl, Stejskal
Delegát: Netáhlík Rudolf

Hráči utkání: Nazariy BOGATKIN - Tadeáš PLÍHAL

Počet diváků: 90

Kundert - Udrt, Hrnčíř (64. Demian), T. Růžička (72. Zezula), Pospíšil, Boryk (73. P. Dvořák), Valtr, Kutnyy, Frydrych (46. Menchak), Nedostup, Bogatkin

O. Dvořák - Bohdan, Outěřický, P. Růžička (75. Burian), Lenikus, Tott (80. V. Dvořák), Ječný, Špitálský, Kadeřábek, Plichta (46. Šubrt), Plíhal

Jiří KUBÁT (SK Benátky): Pro nás to bylo obrovsky těžké utkání. Od minulého týdne jsme museli udělat čtyři vynucené změny v sestavě. Ne každý, který nastoupil, byl úplně fit. Všichni dorostenci navíc měli dopolední zápas svého týmu v nohách. Popravdě jsem nevěděl, co mám od utkání očekávat. Chtěli jsme do zápasu vstoupit opatrně, bránit od poloviny hřiště a vyrážet do nebezpečných brejků. Domácí byli v prvním poločase rozhodně více na míči, ale na příležitosti to bylo vyrovnané. Přesto soupeř vedl 2:1. Řekli jsme si, že do druhého poločasu vlétneme a uvidíme, na co to bude stačit. Začali jsme presovat a podařilo se nám vyrovnat. Měli jsme ještě dvě vyložené šance, po kterých jsme mohli utkání zlomit na naši stranu. Bohužel se tak nestalo a od 70. minuty nám došly síly. Bylo znát, že na domácí straně, díky střídáním, přišla kvalita. Naopak my nedokázali úroveň udržet. Posledních dvacet minut tak byl zápas jednoznačně v domácí moci a mohli jsme inkasovat ještě více než tři branky. Každopádně udržení soutěže máme stále ve svých rukou. Příští týden si to rozdáme se Zelenčí o to, kdo sestoupí.