Ondřej Nejedlo

Ječný sestřelil Zeleneč čtyřmi góly a rezerva slaví záchranu v soutěži!

Fotbalisté benátecké věděli, že mají záchranu nejnižší krajské soutěže ve své moci. Pokud by před vlastními diváky porazili Zeleneč, hrozbě sestupu by se vyhnuli. Vydatnou měrou k tomu přispěl sváteční střelec Jakub Ječný. Někdejší sládek jednoho z pražských pivovarů připravil pro zelenečské fotbalisty smrtící koktejl, vstřelil jim čtyři branky a i díky jeho zásahům mohly Benátky oslavit výhru 5:1.

Počet diváků: 150

Straka - Outěřický, Lenikus, Hájek (74. L. Kopa), Ječný, Špitálský, Kadeřábek (68. Vohánka), Komma (56. R. Růžička), Poustecký (84. Šubrt), Fabián (78. F. Plichta), R. Kopa

Řehák - Janoušek, Hajný, D. Vytlačil (71. Housa), T. Vytlačil, Skuček, Cepek (89. Punčochář), Nevařil, Marek, Kočevár (66. Jindra), Vitvera (56. Altner)

Svoje brankové galapředstavení započal Jakub Ječný už po deseti minutách hry. Kadeřábek jej našel přesnou přihrávkou na pravé straně zcela volného a domácí záložník razantní střelou, kterou ještě otřel o břevno, poprvé pokořil hostujícího brankáře Řeháka - 1:0. O tři minuty později se tentokrát do role asistenta pasoval ostřílený Fabián, jedna z posil divizního A-mužstva, kterou benátečtí trenéři využili v tomto nesmírně důležitém zápase. Jakub Ječný znovu potvrdil, že dnes obul střelecké kopačky a poslal míč mimo dosah marně se natahujícího zelenečského brankáře - 2:0. Po dalších sedmi minutách ale přišla mírná komplikace pro tým trenéra Kubáta. Komma špatně zpracoval míč, který mu vypíchl Matěj Nevařil a sám proti Strakovi nezaváhal - 2:1. Hosté spoléhali spíše na rychlé protiútoky, proti v pohodě hrajícím domácím se ale do šancí příliš nedostávali. Naopak zvýšit mohl Fabián, který po ukázkové přihrávce mezi obránce nechal vyniknout jen brankáře Řeháka.

Po sedmi minutách hry druhé půle prakticky zlomil odpor hostů střelou z vápna Jan Kadeřábek - 3:1. Benátečtí byli při chuti, což dokumentoval nádhernou střelou do šibenice opět Jakub Ječný, jenž tak završil hattrick - 4:1. Dvacetiletý záložník Jakub Ječný neměl se zelenečským týmem slitování a brzy nato mu přidal další hřebíček do rakve - 5:1. V souboji před vápnem potvrdil svůj důraz a utěšenou střelou napnul síť počtvrté. Od té doby se zápas víceméně jen dohrával, byť hosté mohli alespoň ještě snížit. Potlesk si vysloužila výstavní střela Hajného, která ale orazítkovala břevno.

Před velice dobrou diváckou kulisou tak domácí uhájili příslušnost v I.B třídě, hosty naopak čekají v následující sezóně boje v okresním přeboru Prahy-východ.

Jiří KUBÁT (SK Benátky): V první řadě bych chtěl říci, že jsme všichni šťastní. I když asi lepší slovo je úleva. Obrovsky se nám ulevilo, že cíl, který jsme si vytyčili, tak jsme splnili. Sice až v posledním kole, ale zachránili jsme se. Po hrůzném podzimu, v němž jsme získali jen dvanáct bodů, jsme se v zimě semkli a na jaře jsme udělali téměř neuvěřitelných pětadvacet bodů. Do dnešního zápasu jsme nastoupili hodně posíleni o hráče divizního áčka. Jak jsem říkal už minulý týden, věděli jsme, že to bude kdo s koho. Oba týmy potřebovaly vyhrát, takže v sestavě byli kluci, kteří včera hráli za A-mužstvo. Tímto jim moc děkuji, že po svém zápase a následné rozlučce si dnes šli zahrát a nechali na hřišti všechno. Do zápasu jsme nastoupili s taktikou, že jsme chtěli držet míč. Věděli jsme, že Zeleneč bude hrát v hodně nízkém bloku a že musíme být trpěliví. Bylo nám jasné, že se nám nějaké okénko otevře. Pro nás bylo ideální, že jsme brzy 2:0 vedli. Vše jsme měli jak na zlatém podnose. Hosté ale poté začali presovat a honit nás po celém hřišti. Po jedné naší chybě se jim podařilo snížit. Musím říci, že poté nám nebylo úplně do zpěvu. V poločase jsme si něco řekli a uklidnili se. Kromě prvních pěti minut byl zápas v naší moci. Nechci snižovat přínos kluků z áčka, který byl obrovský, a bez nich bychom měli obrovské problémy. I přesto jsem rád, že všechny branky vstřelili kluci, kteří primárně patří do béčka. Čtyři branky vstřelil po neskutečném výkonu Jakub Ječný a jednu branku vstřelil Honza Kadeřábek. Výsledek hovoří za vše. Všem klukům bych chtěl poděkovat, protože jaro bylo senzační. Zeleneč byla hodně nepříjemným soupeřem, udělala nám to obrovsky těžké. Fotbalově by do této soutěže hosté určitě patřili.

Richard NÁJEMNÍK (SK Zeleneč): Zápas se mi těžce hodnotí. Jeli jsme sem s vidinou zisku tří bodů, abychom se ještě poprali o záchranu. Soupeř nás ale předčil v pohybu, asi i v nasazení a samozřejmě i v zakončení. Určitě jsme o sestup nepřišli tady, prohráli jsme si ho v předešlých zápasech. Tady jsme to jen korunovali. Řekl bych, že na našich hráčích ležela i nějaké psychická deka. Za stavu 0:2 jsme se ještě zvedli a vypadalo to, že se ještě o body porveme. Klukům bych nechtěl nic vytknout, ale na soupeře to nestačilo.