Ondřej Nejedlo

Benátečtí loupili v Mladé Boleslavi, výhru režíroval Žitka!

Benátečtí fotbalisté loupili u regionálního rivala a do třetiligové tabulky si připsali premiérové tři body. Dvěma brankami v první půli hosté dokonale zaskočili favorizovanou mladoboleslavskou rezervu. Svěřenci trenéra Malury v druhém poločase umazali brankový náskok, nicméně poslední slovo patřilo benáteckým hráčům a po přihrávce vynikajícího Žitky vstřelil vítěznou branku exboleslavský Fabián.

Počet diváků: 265

Kořán - König, Výda, Leitl - Kaulfus (70. Novák), Kolář (73. Vostřel), Žitný, Fiker (46. Dohalský) - Vaníček, Gregor (90+4. Benlalam), Vlček (70. Monyč)

Keller - Zabilanský, Glöckner (23. Hell), Kopa, Komma - Poběrežský, Hájek (62. Rulf), Tvaroha (62. Šimeček), Fabián, Duch (82. Vobořil) - Žitka (82. Kohout)

Domácí trenéři mohli využít služeb Žitného a Vaníčka z kádru prvoligového A-týmu. Benátečtí se chtěli rehabilitovat po nepříliš vydařeném domácím vystoupení s Ústí nad Orlicí. Už po sedmi minutách hry ale dostala benátecká defenzíva trhlinu. Pro zranění v obličeji musel být za postranní čárou ošetřen kapitán Glöckner, který čtvrt hodiny poté vystřídal. Kombinačně hrající domácí tým se několikrát dostal na dostřel Kellerovy brány, obrana hostů ale pracovala spolehlivě. Hned z první vážnější akce naopak hosté udeřili. Na přesnou přihrávku Ducha z hloubi pole si naběhl Patrik Žitka, jehož nedokázali protihráči zastavit a benátecký útočník si proti Kořánovi věděl rady – 0:1. Tentýž hráč se probil středem hřiště také o šest minut později, ve vzájemném minisouboji byl tentokrát úspěšnější brankář Kořán. I když mladoboleslavští hráči častěji drželi míč na svých kopačkách, hosté byli nebezpečnější. Na Fabiánův centr si naskočil znovu Žitka, hlavou ale nemířil přesně. Devět minut před poločasovou přestávkou udržel na pravé straně míč Žitka proti dvěma protihráčům a ideálně nabil nabíhajícímu Danielu Duchovi a benátecký jásot mohl propuknout podruhé – 0:2. Odpověď domácích hráčů přišla po pouhých čtyřech minutách. Ve vápně dostal příliš prostoru Tobiáš Gregor, který potvrdil svoji střeleckou formu z úvodního kola a svůj razantní pokus poslal za Kellerova záda – 1:2. Do kabin tak odcházeli spokojeni hostující hráči, byť jim úplnou radost kazila inkasovaná branka ze závěru první půle.

Nástup do druhé pětačtyřicetiminutovky patřil hráčům mladoboleslavské rezervy a brankář Keller musel být po četných centrech stále v pozoru. V 51. minutě jej svoji dělovkou prověřil Vaníček, hostující gólman ale stačil míč vyrazit. O minutu později zatáhl právě Vaníček míč po levé straně a přesným centrem našel Denise Kaulfuse, který ho z malého vápna napálil do sítě – 2:2. O další minutu později zakončoval Vlček, Keller si ale poradil a Žitný nasměroval míč nad břevno. Následně byl nepřesný se svým pokusem střídající Dohalský. A tak přišla na druhé straně rána jako z čistého nebe! Poběrežský nastartoval po pravé straně Žitku, jenž potvrdil, že se na dnešek moc dobře vyspal. Benátecký útočník opět zamotal hlavy mladoboleslavským obráncům a přesným centrem našel Tomáše Fabiána, který zhodnotil tuto oku lahodící akci – 2:3. Tlak mladoboleslavského týmu sílil, což se dalo očekávat. Domácí ale brzdila častá nepřesnost v zakončení. Hlavičkové pokusy Gregora či Vlčka do brankového prostoru nemířily. Po Žitného přímém kopu z levé strany pak Gregor opět hlavičkoval vedle. Čtyři minuty před koncem se pěknou individuální akcí prezentoval Vaníček, hostující obrana, ve spolupráci s brankářem Kellerem, ale srazila míč na rohový kop. Chvíli poté si Keller pro diváky připravil zákrok dne, když Leitlův trestný kop vyškrábl nad břevno. Domácím k dělbě bodů nepomohlo ani pětiminutové nastavení, v němž hosté zkušenou hrou komplikace nepřipustili.

Benátečtí si tak připsali velice cenné body, které je odpoutaly od spodku třetiligové tabulky a určitě vlily energii do žil. Nyní čeká na svěřence trenéra Staňka pohárové utkání proti divizním Velkým Hamrům, poté do Benátek přijedou nedaleké Zápy.

Pavel MALURA (FK Mladá Boleslav B): Špatně bráníme. Soupeř si v podstatě vypracoval tři akce a vstřelil z nich tři góly. Jsme absolutně nedůslední v obranných soubojích, nedokážeme si včas nabrat hráče. Dopředu máme kvalitu, to je vidět, ale nemůžeme spoléhat na to, že v každém zápase vstřelíme čtyři nebo pět branek. Musíme se soustředit na to, že nebudeme inkasovat, to se nám ale dnes nepodařilo. Pokud doma dostaneme tři branky, těžko budeme vyhrávat.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Z venku to jsou zlaté tři body. Uzpůsobili jsme tomu taktiku, hráli hodně z bloku, protože jsme si byli vědomi síly Mladé Boleslavi, která byla posílena o hráče z prvoligového áčka. Asi to nebylo z naší strany moc vzhledné, ale bylo to účelné. Dovolím si říci, že na brankové šance to bylo vyrovnané. Soupeř byl ale samozřejmě více na míči i pohyblivější. Hráli jsme to, co jsme chtěli a vyšlo nám to. Minulý týden jsme také nějak chtěli hrát, to se nám ale nepodařilo. Jsem rád, že jsme napravili domácí zápas proti Ústí nad Orlicí a přivážíme si z venku tři body, protože příští týden nás čekají Zápy a být na nule by nebylo příjemné pro psychiku týmu.