SK Benátky nad Jizerou
Ondřej Nejedlo

Benátky doma berou bod za bezbrankovou remízu proti Zápům!

Velice slušná divácká návštěva se musela fotbalem v Benátkách nad Jizerou bavit. Domácí fotbalisté proti favoritu ze Záp předvedli velmi dobrý výkon a v závěru utkání byli k vítězství blíže. Kvalitnímu třetiligovému fotbalu chybělo jen jediné – branky. Domácí měli příležitosti v podobě šancí Macka či Žitky. Hosté byli nejblíže ke gólu po standardní situaci a zakončení Woitka, které famózně vychytal Keller.
3. kolo ČFL "B" | 25.08.2024 17:00

SK Zápy

0:0

(0:0)

Branky:
ŽK: 29. Šimeček, 44. Poběrežský, 46. Zabilanský, 69. Kopa, 84. Kysela (as. trenéra), 89. Kohout – 25. Eliáš, 79. Duben

Počet diváků: 350

Keller – Zabilanský, Kopa, Hell, Komma – Poběrežský (87. Hájek), Vobořil, Šimeček, Fabián – Macek (59. Kohout), Žitka

Řehák – Petrlák, Duben, Stropek, Woitek – Kavalír (63. Khrolenok), Zbrožek (75. Nazarenko), Kocourek (63. Kolodezhnyi), Eliáš, Śtrombach – Mareš (75. Matějka)

V úvodu derby utkání zlobil po levé straně zejména hostující Štrombach, přes něhož šla většina útočných akcí. Domácí obrana, včetně brankáře Kellera, jej ale dokázala eliminovat a do koncovky, byť někdy i se štěstím, nepustit. Na druhé straně po centru Fabiána zakončoval z voleje Poběrežský vysoko nad Řehákovu bránu. Po čtvrt hodině hry se připomněl novic v zápském dresu – exligový útočník Mareš, který si navedl míč do středu hřiště na střelu, tou ale Kellera v bráně nepřekvapil. V 18. minutě hrubě chyboval Woitek, když jeho hlavičku vlastnímu brankáři vystihl Macek, tomu se ale Řeháka nepodařilo přehodit a míč tak skončil jen v rukavicích hostujícího brankáře. Branku neslavil ani Eliáš, jemuž na střelu nabil Macek, razantní pokus doprostřed brány našel jen připraveného Kellera. V závěru poločasu do podobného místa mířil také hostující Kocourek, avšak Keller byl opět na místě.

O poločasové přestávce zvedl hostující trenér Koukal v kabině hlas a jeho důrazný proslov ke svým svěřencům zabral. Zápští měli výhodu dvou přímých kopů z pravé strany, které zahrával Štrombach. Při tom první zakončoval Kocourek, ale pozorná obrana míč až ke Kellerovi nepustila. Chvíli poté byl v o mnoho větší příležitosti Woitek, jehož střelu famózně zneškodnil Keller. Vlnu emocí vzápětí vzbouřilo šlápnutí Stropka na ležícího Macka, které ale hlavní rozhodčí Baum jako přestupek nevyhodnotil. V 64. minutě dostal na levé straně příliš prostoru střídající Kohout, který měl před sebou jen brankáře Řeháka, jenž ale opět podržel svůj tým. Ochozy zašuměly také po střele Khrolenoka na druhé straně, ta se ale o píď do branky nevešla. Závěr patřil domácím hráčům, kteří chtěli rozhodnout zápas na svoji stranu. Po Vobořilově autu hlavičkoval Žitka, jehož ale vychytal Řehák. Sedm minut před koncem vznikl před Řehákem velký závar, hosté ale dokázali na poslední chvíli před Žitkou ukopnout míč do bezpečí. Minutu před koncem táhl právě Žitka rychlý kontr po pravé straně, rozhodl se pro přímou střelu, kterou ale hostující brankář vyškrábl. V nastaveném čase se domácí usadili před Řehákovou bránou, kam poslali několik zajímavých centrů, kýženou branku ale po nich nevstřelili.

Proti jednomu z favoritů třetiligové skupiny C tak Benátečtí získali cenný bod, který může mít svoji cenu. Nyní čeká na svěřence trenéra Staňka utkání na půdě teplické rezervy, která zatím nebodovala.

Ohlasy trenérů

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Hrál se pěkný fotbal. Náš tým byl na Zápy dobře připravený. Když to vezmu, tak bod z toho utkání bych před začátkem soutěže bral, ale dnes si myslím, že je pro nás ztrátou. Řekl bych, že tu dnes Zápy bod vytěžily, protože jsme měli více brankových příležitostí. Jediné, co mi kazí radost z dnešního zápasu, je chování našich útočníků ve finální a předfinální fázi. Už v prvním poločase jsme měli dvě stoprocentní gólové šance, které by jiný soupeř proměnil, a my z toho gól nedáme, proto zápas skončil jen 0:0. Byli jsme rádi, že jsme přežili začátek druhého poločasu. V 50. minutě měl soupeř tisíciprocentní brankovou příležitost, kterou vyrazil náš brankář Keller. Poté měl ale další gólovku Žitka. Tohle musíme proměňovat, protože když to nedáme, bude nás to stát body. Ve třetí lize tolik šancí mít nebudeme. Vypracovali jsme si opravdu dost šancí, výsledek je ale bezbrankový. Těší mě předvedená hra, nasazení hráčů a vůle zvládnout utkání v samém závěru. V něm jsme měli několik závarů a brankovou příležitost v podobě Žitky. Je to strašná škoda. Bod se počítá, máme čtyři body po třech zápasech, což jsme chtěli, ale dnes to má hořkou pachuť, protože jsme měli jednoznačně na vítězství.

Zdeněk KOUKAL (SK Zápy): Jsem hrozně zklamaný z toho, co jsme tu předvedli. Hráli jsme naivně a domácím darovali šance, které si vypracovali. Samozřejmě fotbal je takový, že pokud neuděláte chybu, nepadají branky. Zklamaný jsem z našeho přístupu k zápasu. Před utkáním i o poločase jsme si něco řekli a to, co jsme tu chtěli hrát, jsme předvedli maximálně tak patnáct minut.