Ondřej Nejedlo

Ústí nad Labem překvapení nepřipustilo a Benátečtí odjeli bez bodů!

Po porážce 2:4 na půdě teplického béčka čekal na benátecké fotbalisty ještě o poznání renomovanější sok. Ústecký Viagem je právem považován za jednoho z favoritů třetiligové skupiny B a svoji dominanci potvrdil také v souboji proti benáteckému týmu. Hosté dokázali držet krok s favoritem pouze v úvodu utkání, poté však vládli už jen Severočeši a soupeři, který byl unaven po velmi náročném programu, ve druhé půli třikrát skórovali a naopak Benátkám nedovolili ve druhé pětačtyřicetiminutovce ani jednu šanci. Někdejší reprezentační brankář Grigar, v ústeckých službách, si tak připsal v pátém zápase již třetí čisté konto.
4. kolo ČFL "B" | 31.08.2024 18:00

FK VIAGEM Ústí nad Labem

4:0

(1:0)

Branky: 18. Kučera, 65. Richter, 79. Červenka, 85. De Oliveira Veneranda Vinicius

Počet diváků: 1673

Grigar - Kučera, Čítek, Žežulka, Novotný (81. Tarasenko) - Kodad (65. Čičovský), Kott (87. Tomšík), Tureček (81. De Oliveira Veneranda Vinicius), Richter - Černý (65. Ugwu), Červenka

Keller - Kopa, Glöckner, Hell, Komma - Mlynka (46. Fabián), Šimeček (75. Duch), Komárek (84. Tvaroha), Vobořil, Kohout (46. Zabilanský) - Macek (46. Žitka)

Na první šanci čekala parádní divácká návštěva do 13. minuty, kdy střelu domácího Černého z vápna vyrazil připravený Keller. Vzápětí na druhé straně se proletěl vzduchem Grigar, který musel na rohový kop vyškrábnout utažený pokus kapitána Šimečka z hranice pokutového území. O čtyři minuty později se již Ústečtí radovali. Černý se na pravé straně prosmýkl kolem Kopy a přízemní přihrávkou přes šíři vápna oslovil nabíhajícího Tomáše Kučeru, na jehož razantní střelu nemohl Keller dosáhnout - 1:0 Vyrovnat mohl záhy Mlynka, proti jeho pokusu ale vytasil Grigar další pohotový zákrok. Po hříchu to byly jediné dvě vážnější situace, které si Benátečtí v sobotním podvečeru v Ústí nad Labem vypracovali. Poté už taktovku hry drželi pevně ve svých rukou Habancovi svěřenci. Několik jejich nadějných příležitostí ale zastavil praporek pomezního rozhodčího Jansy, jímž signalizoval ofsajd. Tři minuty před koncem první půle už pomalu zvedal ruce nad hlavu domácí Novotný, jehož střelu ale zastavila tyčka. V nastaveném čase propukla nefalšovaná, leč předčasná radost, ústeckého obecenstva po zásahu Černého, i tentokrát se ale domácí útočník nacházel v ofsajdu.

Do druhé půle udělal tandem benáteckých trenérů tři změny, tlak zkušenějšího soupeře ale neotupil. Viagem byl stále na míči a přikoval svého soupeře před Kellerovu bránu. Benátečtí si s nebezpečnými centry i závary, leckdy se štěstím, dokázali poradit. Po dvaceti minutách ale jejich malá touha po zázraku vzala za své. Po špatném vystoupení obranné čtveřice zůstal před Kellerem osamocený Daniel Richter, jenž uklidil míč do sítě - 2:0. Tento gól vzal veškeré naděje na bodový zisk za své a Ústí přitahovalo šrouby. Po Novotného centru zakončoval střídající Ugwu prakticky do prázdné branky, trefil ale na brankové čáře Kommu, od nějž se míč odrazil na rohový kop. Právě po této standardní situaci se do míče z voleje opřel Marek Červenka a nádherně ho uklidil na pravé šibenice. Poslední hřebíček do benátecké rakve zatloukl postavou nevelký Brazilec De Oliveira Veneranda Vinicius, jenž po centru z pravé strany, i s přispěním bránících hráčů, poslal míč ke vzdálenější tyčce - 4:0. Zdecimovaní hosté pak už jen toužebně vyhlíželi závěrečný hvizd sudího Raplíka.

Tuto prohru je potřeba nyní hodit za hlavu, ústecký Viagem má jiné ambice, než benátecký tým a poctivě se připravit na další třetiligové klání, v němž Benátky vyzvou dalšího severočeského soupeře - Most. Ten má také, podobně jako Staňkovi svěřenci, zatím čtyři body.

Svatopluk HABANEC (FK Viagem Ústí nad Labem): Každopádně to nebylo z naší strany vůbec jednoduché, protože soupeř hrál ze zajímavého bloku. Překvapil nás, protože do základní sestavy nenasadil rychlostní typy hráčů, které poslal do hry až ve druhém poločase. Myslím si, že v druhé půli jsme byli ještě ve větším tlaku. Jak jsem ale řekl, hosté nám svoji hrou v první půli utkání vůbec nezjednodušili. Naopak jednu jejich střelu velmi dobře chytil náš brankář Grigar. Celkově si vypracovali minimálně dvě velké šance. Poté se ale ukázala naše síla a dominance na míči. Nebyli jsme tolik v ofsajdech, jako v prvním poločase, a proto jsme si zasloužili takovou výhru.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): K dnešnímu zápasu není co dodat. Zaslouženě vyhrál naprosto lepší soupeř. Předčili nás kvalitou i pohybem a šel od začátku až do konce za vítězstvím. Ústí můžeme jen pogratulovat, protože má výborný tým. Tohle není asi soupeř, se kterým se můžeme v tuto chvíli nějakým způsobem rovnat.