Ondřej Nejedlo

První tři body v domácím prostředí! Most-Souš si odvezl trojku!

Benátečtí fotbalisté zvládli veledůležité domácí klání, když porazili, do té doby taktéž čtyřbodový, Most. Domácí vykročili za vítězstvím už od prvních minut a brzy se dostali do vedení brankou Poběrežského. Hosty dorazili ve druhém poločase Žitka a střídající Rulf. Domácí si tak tříbodovým ziskem určitě polepšili v třetiligové tabulce a po dvou prohrách na severu Čech nyní naplno bodovali.

Počet diváků: 250

Keller – Tvaroha, Kopa, Glöckner, Komma - Zabilanský (67. Rulf), V. Šimeček, Duch (86. Hell), Poběrežský (67. A. Kohout) - Fabián, Žitka (81. Macek)

Patka – Radba, Foungala, Petržílka, Pátek (80. Mukendi) - Procházka (80. Marhoul), Cibulka (80. Novák), Petr, F. Šimeček (69. Rjaska), Novický (61. Štefko) - Novotný

Vstup do utkání měli domácí hráči snový. Po pěti minutách hry totiž na levé straně podržel míč Žitka a v pokutovém území našel nabíhajícího Daniela Poběrežského, který se nemýlil – 1:0. Chvíli poté se od bránícího Foungaly odrazil míč jen k Fabiánovi, jehož střelu zřejmě dokázal ještě brankář Patka vyrazit. Velkou šanci na vyrovnání měli hosté v 10. minutě, kdy Keller nejprve vyrazil střelu Filipa Šimečka na vzdálenější tyč a následně si poradil i s dorážkou. Mostečtí postupem času začali získávat územní převahu, alespoň co se držení míče týče, Kellera ale příliš neohrožovali. Registrovat tak můžeme jen nepovedenou střelu Petra z otočky zpoza vápna, která mířila vysoko nad domácí bránu. Na druhé straně byl postupný útok zakončen Poběrežského střelou do ochranné sítě. To o mnoho více zahřmělo z mostecké strany. Na centr Petra z levé strany si naskočil Foungala, mířil ale hlavou kousek nad břevno. Do kabin tak odcházeli benátečtí hráči s těsným vedením v zádech.

Také vstup do druhého poločasu se svěřencům trenéra Staňka vydařil. Nejprve ještě Duch ve skluzu nemířil přesně. Téměř vzápětí si ale mezi mostecké obránce nerušeně naběhl pro míč Fabián a oslovil prakticky před prázdnou brankou Patrika Žitku, na nějž čekal poměrně snadný úkol – 2:0. Na druhé straně se dostal do nebezpečné pozice obávaný kanonýr Novotný, jehož hlavičku ale lapil Keller. Benátečtí si hlídali nabytý dvoubrankový náskok a hosty nepouštěli do vážnějších šancí. Naopak po ztrátě hostí na útočné polovině proletěl kolem kapitána Pátka Žitka a předložil míč střídajícímu Adamu Rulfovi, jenž se premiérově trefil v benáteckém dresu – 3:0. V pohodě hrající domácí již žádné drama nepřipustili a do tabulky si připsali velmi cenné body.

Své bodové konto se budou snažit benátečtí hráči rozšířit hned v dalším zápase, kdy cestují na půdu Chlumce nad Cidlinou.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Pro nás to jsou ohromně cenné tři body, které jsme chtěli získat. Po porážkách v Teplicích a v Ústí nad Labem jsme nebyli v top kondici. Pomohl nám vývoj utkání, zejména to, že jsme již v 5. minutě vedli. Poté jsme hráli to, co jsme potřebovali. V prvním poločase nás soupeř trošičku přehrával uprostřed hřiště, kde jsme měli problémy, lehce jsme ztráceli míč a nedokázali mít pružný a rychlý blok. Ve druhém poločase se to zlepšilo a příchodem nových, čerstvých hráčů, jsme začínali být nebezpečnější. Soupeř pochopitelně se snažil tlačit, čímž otevíral větší prostor v defenzívě. Když to shrnu, za výhru jsme šťastní a můžeme se soustředit na příští venkovní zápas, abychom zase nějaké body přivezli. Toto vítězství nám hrozně pomohlo. I výsledek 3:0 je pro nás vzpruhou do další práce.

Stanislav HOFMANN (FK Baník Most-Souš): Dnešní zápas byl zvláštní v tom, že jsme byli procentuálně lepší v držení míče. Věděli jsme, že soupeř hrozí ze standardních situacích a po rychlých brejcích. Hráče jsme na to upozorňovali, ale samozřejmě jsme všechny tři góly inkasovali z brejků. Vytvořili jsme si asi čtyři šance, z nichž dvě byly brankové. Na mysli mám hlavně první poločas, v němž jsme měli dvě gólovky. Bohužel nyní se to s námi táhne, šance neproměňujeme a odjíždíme s prázdnou.