Ondřej Nejedlo

Z dohrávky z Chlumce nad Cidlinou vezeme bod za remízu!

V dohrávce 6. kola měly oba týmy na to, aby pro sebe vybojovaly cenný tříbodový zisk. Nakonec se ale body dělily. V prvním poločase se domácím hráčům lepila smůla na kopačky, jelikož vyložené šance zůstaly nevyužity. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se začali osmělovat také hosté. Dostali se také do vedení, které jim vydrželo pouhou minutu, než po standardní situaci vyrovnal Finěk. V nervóznějším závěru branka nepadla, a tak si oba soupeři rozdělili po bodu.
6. kolo ČFL "B" | 09.10.2024 16:00

FK Chlumec nad Cidlinou

1:1

(0:0)

Branky: 67. Finěk – 66. Žitka
ŽK: 74. Rudavskyi, 81. Howard – 19. Keller, 34. Kohout, 41. Kopa, 79. Komma, 90. Macek, 90+2. Staněk (trenér)

Počet diváků: 210

Kuděla – Veselka (75. Koutský), Kopáč, Rudavskyi, Staněk (90+1. Tvrdý) – Finěk, Langr, Kneifel (60. L. Hájek), Doležal, Labík (60. Howard) – Rybička (75. Řezníček)

Keller – Zabilanský, Kopa, Súkenník, Komma – T. Hájek (46. Duch), Šimeček, Rulf (46. Vobořil) – Kohout (61. Bouguetouta), Žitka (80. Macek), Fabián

Domácím tým po minulém kole spadl na poslední příčku třetiligové tabulky a s tímto faktem se rozhodně nechtěl smířit. Už po pěti minutách hry se totiž na pravé straně uvolnil Finěk a jen pohotový zákrok brankáře Kellera uchránil hosty od inkasované branky. I nadále diktovali chlumečtí hráči tempo hry a byli určitě nebezpečnějším týmem. Po nedorozumění v benátecké obraně zakončoval z vápna Rybička, jeho překvapivou střelu ale zastavila levá tyčka. Gól visel ve vzduchu i po zakončení Doležala z hranice vápna, jeho pokus ale vyškrábl Keller na rohový kop. Ihned po rozehrání zakončoval na zadní tyči Rybička, hostující brankář ale dalším jistým zákrokem udržel benátecké akcie nad vodou. Až po půl hodině hry se dostali ke slovu hostů. Žitka vystihl špatnou rozehrávku a namířil si to vstříc brankáři Kudělovi, který ale jeho razantní střelu vychytal. Benátecký útočník mohl převážit misky vah na stranu svého týmu i těsně před poločasovou přestávkou, míč z jeho kopaček ale směřoval jen do ochranné sítě.

Nespokojení benátečtí trenéři sáhli o poločasové přestávce hned ke dvěma změnám. A právě novic na trávníku Vobořil se mohl stát šťastným hrdinou, míč si ťukl s Žitkou, poslal ho ale nad břevno Kudělovy brány. Zahřmělo ale také před Kellerem, kde po výborné práci Doležala a Labíka dostal výbornou možnost ke vstřelení úvodní branky Finěk, avšak i on brankový prostor minul. Více než dvě stovky diváků se v Chlumci nad Cidlinou rozhodně nenudily. Hostující fanoušci ovšem neoslavovali gól ani po příležitosti střídajícího Bouguetouty, jemuž střelu ze skluzu před brankou zmařil Kuděla. V 66. minutě už ale udeřilo. Šimeček se uvolnil ve středu hřiště, přes Fabiána se dostal míč k Patriku Žitkovi, který namířil míč přesně pod břevno - 0:1. Vedení benáteckého týmu ale trvalo pouhou minutu. Po Doležalově přímém kopu hlavičkoval Daniel Finěk a i když se brankář Keller po míči natahoval, v cestě do sítě mu nezabránil - 1:1. Brankový stav na benáteckou stranu nepřevážil Fabián, jenž si naběhl na Žitkův centr, míč ale usměrnil mimo. V nervózním závěru se žlutilo na obou stranách, ani jeden z týmů ale své nadějné akce nedotáhl ke zdárnému cíli, a tak se oba soupeři museli spokojit s jednobodovým ziskem.

Tempo třetí ligy rozhodně nebrzdí, už o víkendu totiž zajíždí benátečtí fotbalisté k dalšímu zápasu na východ Čech, tentokrát budou hosty na půdě rezervy prvoligového Hradce Králové.

Jan KRAUS (FK Chlumec nad Cidlinou): Podali jsme jeden z nejlepších výkonů za dobu, co jsem u týmu. Je velká škoda, že jsme naše šance neproměnili, protože zejména v prvním poločase jsme jich měli opravdu hodně. Ve druhé půli už se hra vyrovnala a hosté si vypracovali několik příležitostí z brejků. Řekl bych, že remízový stav je asi zasloužený. V tomto výkonu musíme pokračovat a štěstí se k nám přikloní. Hráli jsme určitě lépe, než v minulých utkáních a musíme doufat, že v dalších zápasech výhru získáme.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Jak už to u našich středečních zápasů bývá, první dvacetiminutovku jsme měli hrůzostrašnou. Zbytek prvního poločasu už byl „jen“ strašný. Hlavami jsme vůbec nebyli v zápase, nepodstupovali jsme souboje, dělali jsme opačné věci, než jsme si řekli. Bylo to opravdu šílené. Někteří hráči mě v prvním poločase svým výkonem opravdu zklamali. Pokud bychom 0:2 prohrávali, nemohli bychom se ničemu divit. V kabině si něco řekneme, vyjdeme na hřiště a už ve 3. minutě Kopa vyváží míč na takovém terénu, pochopitelně ho ztratí a jen díky Martinu Kellerovi je stav bezbrankový. To jsou věci, které se nesmí stávat. Vše ale souvisí s tím, že nejsme hlavami v pořádku. O poločase jsme udělali dvě změny a řekl bych, že jsme se trochu zlepšili. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, které jsme ale bohužel nevyužili, a tak to můžu hodnotit tak, že za bod můžeme být rádi. Je to plusový bod z venku, který je asi spravedlivý.