Ondřej Nejedlo

Benátky doma podlehly posílenému béčku Jablonce!

Nadcházející reprezentační přestávky využil jablonecký tým k tomu, aby notně posílil svůj rezervní tým. Do Benátek nad Jizerou tak odcestovalo hned šest hráčů prvoligového áčka, včetně zdejšího odchovance Jana Chramosty. Ten byl hodně vidět a přidal druhou branku severočeského týmu. I díky jeho zásahu tak svěřenci trenéra Vomáčky odvezli výhru 2:0, která jim určitě pomůže v třetiligové tabulce. Benátečtí naopak po dvou vítězných domácích zápasech a jednom remízovém poznali hořkost porážky.
9. kolo ČFL "B" | 06.10.2024 16:00

FK Jablonec "B"

0:2

(0:2)

Branky: 7. Makanjuola, 37. Chramosta
ŽK: 13. Súkenník, 41. Žitka, 48. Bouguetouta, 65. Kysela (as. trenéra) – 65. Štěpánek, 82. Vošahlík

Počet diváků: 220

Keller – Tvaroha (46. Macek), Kopa, Glöckner, Komma – Zabilanský (46. Kohout), Vobořil (79. Rulf), Súkenník (46. Hájek), Duch (46. Bouguetouta), Fabián – Žitka

Kotlín – Karban, Vošahlík, Štěpánek, Malý – Velich, Nardini, Fortelný, Makanjuola (87. Gaši) – Krulich (69. Breda), Chramosta (84. Kubát)

Zvučných jmen na jablonecké soupisce se benátečtí hráči určitě nezalekli a už od úvodního hvizdu sudího Vychodila působili rozhodně odvážněji, než před týdnem na půdě liberecké rezervy. Tři brzké rohové kopy v podání domácích ale skončili na hlavách jabloneckých hráčů a z první vážnější akce Severočechů udeřilo. Malého přesná přihrávka z obranné poloviny našla mezi domácími stopery naběhnutého Successe Makanjuolu, který střelou podél vybíhajícího Kellera znehodnotil slibný benátecký začátek - 0:1. Benátečtí nepolevili ve své aktivitě, nadějně rozjeté útočné akce ale končily před pokutovým územím a hosté nemilosrdně trestali. Fortelného nadýchaný centr našel ve vápně nabíhajícího Jana Chramostu, který s puncem zabijáka nekompromisně trestal - 0:2.

O poločasové přestávce domácí trenéři hned čtyřikrát vystřídali. Brzy po zahájení druhé půle si navedl míč do středu pokutového území Velich a nepříliš razantní střelou orazítkoval levou tyčku. O chvíli později se až před Kellera probil Nardini, z jeho práce mohl těžit Krulich, který ale trefil pouze ležícího spoluhráče Nardiniho, jehož záda s největší pravděpodobností zabránila třetí brance. Brankovou pojistku nepřidal ani Makanjuola, který zcela volný před Kellerem nechal vyniknout jen domácího brankáře. Poté už se ale ke slovu dostali také domácí a kontaktní gól visel ve vzduchu. Po nádherné akci Fabiána nedosáhl na míč těsně před brankářem Kotlínem Vobořil, na zadní tyči se ale zjevil Kohout, jemuž gólovou radost zažehnal obránce Malý, který vyhlavičkoval míč z brankové čáry. Postupem času se stále více otevírala zadní vrátka benátecké obrany. Pokus střídajícího Bredy ale vyrazil Keller svým ramenem, dorážející Velich minul bránu. Sedm minut před koncem mohl zdramatizovat utkání Kopa, proti byl ale Kotlín, jenž výtečným zákrokem vytěsnil míč na rohový kop. Jablonečtí už si výhru vzít nenechali, navíc v nastaveném čase odmítl navýšení skóre Nardini, který sice obešel brankáře Kellera, brankový prostor ale minul i o pár vteřin později Velich, jehož střela zazvonila na břevno.

Benátecké fotbalisty nyní čeká anglický týden. Hned ve středu zajíždí k dohrávanému kolu do Chlumce nad Cidlinou.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Máme rozporuplné pocity, protože si myslím, že porážka je pro nás krutá. Rozhodla kvalita na poslední třetině hřiště, kterou měli hosté jednoznačně vyšší než náš tým. Ze stejného počtu brankových příležitostí dokázal soupeř dvakrát skórovat, kdežto my, když už se upracujeme k nějaké gólové situaci a už i překonáme brankáře, tak nám to někdo vyhlavičkuje z brány. Na tu kvalitu, kterou Jablonečtí dnes disponovali, je to pro ně šťastnější výhra. Škoda, že jsme neměli takovou kvalitu, protože to byl zápas minimálně na remízu, možná i za nějakých okolností na výhru. Je to strašná škoda. Hosté měli vysokou kvalitu vepředu, byli posílení o hráče áčka, kteří byli výborně, zejména Makanjuola nebo Chramosta, kteří nám dělali velké problémy. Zradila nás koncovka, v níž jsme byli směšní. Pokud to vezmu z tohoto pohledu, Jablonec vyhrál zaslouženě.

Benjamin VOMÁČKA (FK Jablonec "B"): Na dnešek jsme byli posílení hráči prvoligového A-mužstva, které včera podalo fantastický výkon v Liberci. S jejich trenérem Kozlem jsme tak byli domluveni. Podali jsme tu zkušený, vyzrálý výkon a už v prvním poločase vstřelili dvě branky a toto vedení zkušeně udrželi. Řekl bych, že jsme v první půli byli silnější na míči. Do druhého poločasu domácí prostřídali, zjednodušili hru a nahoru poslali takové bijce. Nakopávali dlouhé míče před naši branku a vytvořili si několik závarů, hráli takovou jednoduchou hru. Přesto jsme měli ve druhé půli možná více šancí, než v té první. Bohužel se nám ale nepodařilo skórovat, nastřelili jsme i nějakou tyčku. Naši výhru bych tak hodnotil jako zaslouženou, i když to pro nás nebyl jednoduchý zápas. Domácí tým byl totiž houževnatý. Své kluky musím pochválit. Se třemi body jsme spokojení.