SK Benátky nad Jizerou
Ondřej Nejedlo

Nejtěsnější vítězství na půdě rezervy Hradce Králové!

Nepřálo jim nepříznivé počasí ani reprezentační přestávka. Benátečtí fotbalisté se ale se všemi těmito okolnostmi popasovali na jedničku. Do karet jim naopak nahrálo vyloučení královéhradeckého Heidenreicha ze 17. minuty. Benátečtí si proti deseti votrokům vypracovávali šance a soupeře, který mohl tak trochu zapomenout na dobývání hostující obrany, do větších příležitostí nepouštěli. O všem rozhodla pohledná benátecká akce, kterou rutinérsky završil brankou Fabián. V nervóznějším závěru nepřipustili benátečtí hráči komplikace a zkušenou hrou si dokráčeli pro tříbodový zisk.

Počet diváků: 70

Vágner - Harazim, Hlaváč, Heidenreich, Holovatskyi - Náprstek (79. Hruška), Pudhorocký (90+1. Hampl), Kaštánek, Boniš (79. Mahr) - Koubek (83. Jurčenko), Zeman (46. Baloun)

Keller - Tvaroha, Kopa, Glöckner, Komma - Komárek, Vobořil, Duch (83. Súkenník) - Zabilanský, Žitka (79. Kohout), Fabián (90+1. Macek)

Královéhradecká sestava na tento zápas budila respekt, hlavní trenér Šilhavý mohl použít hned devět hráčů ze širšího kádru prvoligového A-týmu. Pro urostlého obránce Heidenreicha ale skončil zápas již po sedmnácti minutách. Ani do té doby ale Benátečtí nehráli druhé housle a nestali se na půdě královéhradecké Slavie pouhými komparzisty.

Po inkriminovaných sedmnácti minutách hry se pustil útočník Žitka mezi dva domácí obránce a právě Heidenreich zasáhl za záchrannou brzdu a hlavní rozhodčí Lovětínský jej poslal předčasně pod sprchy. Z následného přímého kopu trefil Fabián jen dobře postavenou zeď.

Hra proti deseti domácím hráčům šla Benátkám k duhu a do konce první půle byly rozhodně nebezpečnějším týmem. Fabiánovi skočil do střely na poslední chvíli obránce Hlaváč a zblokoval ji na rohový kop. Právě po rohovém kopu osm minut před koncem si hosté vypracovali velmi dobrou příležitost. Tvaroha rozehrál míč na Zabilanského, jehož pokus byl sražen do vřavy před brankářem Vágnerem, kde byl hodně aktivní Kopa, míč za záda královéhradeckého brankáře ale neprotlačil.

Na začátku druhé půle se nebe nad Hradcem Králové zatáhlo, spustil se déšť, který ztěžoval veškeré úsilí aktérů na hřišti. Štěstí pršelo spíše pro hosty. Jedenáct minut po zahájení druhé půle nebezpečně zakončoval Fabián, brankový prostor ale minul. Na druhé straně se pokoušel o efektní nůžky Harazim, pravou tyčku ale minul. V 64. minutě se už hosté radovali. U pravé postranní čáry dostihl míč Vobořil, který ho posunul na Žitku, ten přihrávkou do středu hřiště našel Zabilanského, jenž se zbavil svého protihráče a uvolnil Tomáše Fabiána, který oklamal brankáře Vágnera a pohotově zakončil - 0:1. Odpovědět mohl domácí pendl z A-týmu Koubek, na jehož střílený centr si u své levé tyčky počkal brankář Keller.

O chvilku později mohl naději na úspěch domácích barev do roviny teorie poslat Žitka, který byl sám na hranici vápna, jeho střelu k tyči ale vyškrábl pohotový Vágner. Tlak východočeského týmu v závěru byl spíše platonický, proti dobře zformované benátecké obraně se domácí do šancí nedostávali. Přesto jedna příležitost ze strany královéhradeckého týmu přišla, avšak střídající Hruška nepřelstil vybíhajícího brankáře Kellera.

Cenný tříbodový zisk posunul benátecké fotbalisty do první poloviny třetiligové tabulky. V dalším kole přivítají Benátečtí Českou Lípu, která se po špatném vstupu do sezóny, pod taktovkou zkušeného trenéra Csaplára zvedla, a tak na Středočechy nečeká rozhodně snadný úkol.

Ohlasy trenérů

Tomáš ŠILHAVÝ (FC Hradec Králové B): Rezonuje v nás ještě to vyloučení. Když přijde takto brzo, vždy to ovlivní zápas. I tak jsme věřili, že utkání můžeme zvládnout. Mysleli jsme si, že nám vyjde nějaký brejk, bohužel nevyšel. Naopak soupeř se jednou prosadil, i když bych neřekl, že měl tolik šancí. Při kvalitě, kterou Benátky mají, jeden hráč navíc byl znát.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Jsem rád, že jsme dnes splnili plán, který jsme si dali na tento týden. Máme za sebou hodně náročných sedm dní, protože jsme hráli proti dvěma rezervním týmům, navíc v reprezentační přestávce. Ve středu jsme ještě dohrávali zápas v Chlumci nad Cidlinou. Dnešní vítězství je pro nás z říše snů. Měli jsme hodně těžkou pozici, protože béčko Hradce Králové bylo hodně nabité. Utkání určitě ovlivnila červená karta, po níž museli domácí změnit rozestavení. Hráli na čtyři obránce a více z bloku. Byli jsme trpěliví a počkali si na dvě nebo tři šance, z nichž jednu jsme proměnili. Jsme šťastní, protože jsme z těchto tří zápasů vybojovali čtyři body, které jsme si před týdnem naplánovali. V kabině jsme měli vypsanou nějakou prémii a cíl jsme tak splnili.