Ondřej Nejedlo

Domácí bezbranková remíza proti České Lípě!

Stává se už trochu koloritem, že benátecký trenér Tomáš Staněk v pozápasových hodnoceních zmiňuje chabou koncovku svého týmu. Jinak nemohl hodnotit ani domácí souboj proti českolipskému Arsenalu. Benátečtí fotbalisté si, zejména v úvodu druhého poločasu, vypracovali dostatek šancí, avšak ani jednu se jim nepodařilo proměnit. V závěru za to mohli pykat, v největší šanci ale selhal hostující Wendler. Oba soupeři se tak rozešli smírně 0:0. I tak tato remíza posunula benátecký tým na 6. místo třetiligové tabulky.

Počet diváků: 250

Keller – Tvaroha, Kopa, Glöckner, Komma – Komárek (90+2. Macek), Vobořil, Duch (70. Šimeček) – Zabilanský (80. Bodlák), Žitka (90+2. Kohout), Fabián

Myška – Nemšovský, Krejčík, Kopřiva, Kozak (80. Wendler) – Pajkrt (71. Šolc), Vít, Hajdo, Tsopa (54. Žižka) – Kazda, Šimon

Tým zkušeného trenéra Csaplára si do Benátek nad Jizerou přivezl slušnou formu po dvou domácích vítězstvích nad Kolínem a pardubickou rezervou. Přesto, oproti minulému zápasu, nastaly v jeho kádru dvě změny, když ve stoperské dvojici místo Filipa a Ješety hrál Kopřiva s mladíkem Krejčíkem. Benátečtí trenéři dbali osvědčeného pravidla o tom, že vítězná sestava se nemění a na trávník poslali naprosto totožnou jedenáctku, která přivezla tři body z půdy královéhradeckého béčka. A ani tentokrát třetiligový nováček nezklamal, byť zejména v úvodu utkání severočeský soupeř hrozil. Brankář Keller se ale rozchytal do velmi dobré formy, čiší z něj jistota, kterou prokázal při několika nebezpečných střelách i centrech z obou stran.

První vážnější situaci si vypracovali domácí fotbalisté. Rychlík Žitka zažehl své motory, profrčel kolem Kopřivy, poté ale místo střely volil přihrávku na obsazené spoluhráče. Po dvaadvaceti minutách zahřmělo na druhé straně. Nejlepší českolipský střelec Šimon se odpoutal od Glöcknera, tváří v tvář Kellerovi ale neuspěl. Skóre neotevřel ani domácí Zabilanský, jehož našel Fabiánův centr, ale také hostující brankář Myška se činil.

Do druhého poločasu měli benátečtí fotbalisté doslova raketový nástup. Další Fabiánův centr hlavičkoval Zabilanský, Myška ovšem vytěsnil míč z pod břevna na rohový kop. O pár desítek sekund později se přihrávka z pravé strany dostávala k volnému Žitkovi, míč mu ale skončil na patách. Právě benátecký útočník zajímavě střílel v 54. minutě, kdy si míč navedl do středu hřiště, vzdálenější tyčku ale minul. Brankou neskončila ani Duchova střela z hranice vápna, kterou hosté srazili těsně vedle pravé tyčky. Za neproměněné brankové příležitosti mohl přijít osm minut před koncem trest. Střídající Wendler byl před Kellerem úplně sám, možná i s přispěním benáteckého brankáře, střílel vedle pravé tyče a ani on brankovým skóre nepohnul. V nervóznějším závěru se velice slušná divácká návštěva branky nedočkala, a tak si oba soupeři body rozdělili.

Benátečtí tak potřetí v řadě bodovali a tuto šňůru se budou snažit natáhnout také příští týden, kdy zajíždí na pažit rezervy prvoligových Pardubic.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Řekl bych, že dnes je pro nás bod ztrátou. Hráli jsme dva rozdílné poločasy. V tom prvním měl soupeř větší kvalitu na míči, tak bych i přesto řekl, že na šance to bylo vyrovnané. Kdyby je oba týmy proměnily, bylo by to 1:1. Do druhého poločasu jsme měli výborný nástup. V prvních patnácti minutách jsme, po brejkových situacích i rohových kopech, měli být ve vedení 3:0 a asi by bylo po zápase. Dokonce bych řekl, že jsme měli kopat penaltu, protože tam bylo jasné držení za dres a následné stažení Vobořila v jasné brankové příležitosti. Znovu opakuji, z tohoto pohledu je pro nás bod ztrátou. Druhou věcí je, že se stále potýkáme s velkou nekvalitou při brejkových situacích. Výborně se do nich dostáváme, jen nám to chybí sehrát takříkajíc do mrtva. Dnes jsme měli určitě tři takové situace, které jsme nedokázali přetavit v branku. Je to naše bolest. Jestliže to nebudeme proměňovat, vyhrávat nebudeme. Třetí liga je o tom, že to, co si vypracujete, musíte využít. Když se podíváme na naše poslední zápasy, tak jsme remizovali 0:0 v Liberci, prohra 0:2 s béčkem Jablonce, horko těžko remíza 1:1 v Chlumci, výhra 1:0 v Hradci Králové a dnes opět žádný vstřelený gól. Když tohle člověk sečte a v globálu se podíváme na posledních pět zápasů, kolik jsme neproměnili šancí s Jabloncem a i dnes proti České Lípě…Je to obrovské procento neproměněných brankových příležitostí, naopak naše efektivita je logicky velmi nízká. Tohle nás stojí body. Po dnešku jsme měli mít osmnáct bodů. Je strašná škoda, že nás sráží produktivita, protože náš tým hraje výborné zápasy. Máme nasazení, agresivitu. V naší hře je přesně to, co chceme hrát. Už tomu chybí jen zhodnocení brankou. Musíme s tím pracovat a dělat na tom, abychom to prolomili a naše efektivita byla vyšší.

Josef CSAPLÁR (FK Arsenal Česká Lípa): Vezeme bod z venku, ale vzhledem k okolnostem a po průběhu utkání, si myslím, že jsme si zasloužili tři body. V prvním poločase jsme měli nějaké šance a byli fotbalovější. Začátek druhého poločasu byl jednoznačně v režii domácího týmu, který pomocí standardních situací, si vytvořil tlak. Po patnácti nebo dvaceti minutách jsme prostřídali a hra se srovnala. V závěru jsme měli dvě vyložené šance a asi jsme měli kopat i penaltu.