Ondřej Nejedlo

Ve vloženém kole Benátky nestačily na posílené béčko Teplic!

Druhý venkovní zápas a opět proti rezervnímu týmu prvoligového celku. Benátečtí fotbalisté se tentokrát vydali do Teplic, kde domácí rezerva využila středečního termínu a poslala na trávník hned sedm hráčů prvoligového áčka. Zlobili zejména ofenzivní hráči teplických sklářů, bratři Vachouškové vstřelili tři branky ze čtyř a pod dohledem svého otce, někdejšího teplického reprezentanta či tria trenérů prvního týmu Frťaly, Rezka či Prášila, položili základní stavební kámen k výhře 4:2.
17. kolo ČFL "B" | 28.08.2024 17:00

FK Teplice "B"

4:2

(2:1)

Branky: 14. a 63. M. Vachoušek, 32. T. Vachoušek, 81. Pokorný - 24. Fabián, 90+2. Zabilanský

Počet diváků: 180

Čechal - Kolář, Audinis, Tsykalo - Urbanec (59. Bzura), Kříž, Zsigmond (68. Šimonovský), Port - M. Vachoušek (68. Köstl), T. Vachoušek (75. Podaný), Emmer (68. Pokorný)

Keller - Zabilanský, Kopa, Glöckner, Komma (70. Komárek) - Poběrežský (70. Mlynka), Tvaroha, Duch, Hájek (46. Vobořil), Fabián (79. Kohout) - Žitka (70. Macek)

Hned od úvodu utkání bylo zřejmé, že Benátky proti sobě budou mít zdatného soupeře. Po devíti minutách hry sklepl míč Matyáš Vachoušek pro Urbance, který se snažil technicky obstřelit Kellera, jenž ale předvedl velmi dobrý zákrok. O pět minut později už se žlutomodří radovali. Centrovaný míč Porta z hloubi pole našel hlavu naskakujícího Matyáše Vachouška, který přehodil brankáře Kellera a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Na vyrovnání se v Dubí u Teplic čekalo deset minut. Po pravé straně zatáhl míč Žitka, který centrem na zadní tyč našel nabíhajícího Tomáše Fabiána a ten měl poměrně jednoduchou úlohu - 1:1. Benáteckým vstřelená branka dodala křídla a vstříc Čechalovi pospíchal Poběrežský, který byl ale zdvojen a jeho střela byla zblokována na rohový kop. V této pasáži hry hosté hýřili aktivitou. Nepříliš razantní Fabiánovu střelu krotil Čechal, sólo Žitky zase zastavili hosté na poslední chvíli. Udeřilo ale na druhé straně. Na nákop obránce Kříže nedosáhl hlavou Kopu a za ním stojící Tadeáš Vachouše - k poslal míč dělovkou pod břevno - 2:1. Devět minut před koncem se dostal do sóla Fabián, i když byl v rozhodující chvíli tísněn Cykalem, dokázal vystřelit, avšak Čechal si připsal úspěšný zákrok.

Do druhého poločasu udělala hostující lavička jednu změnu v sestavě, když Hájka nahradila Vobořilem. Na začátku druhého poločasu domácí hráči diktovali tempo hry. Hned po třech minutách hry našel Tadeáš Vachoušek Kříže, jehož střela se mezi tyče nevešla. Po faulu na Emmera zakončoval nepřesně z přímého kopu také Urbanec. Skláři neskórovali ani po nedorozumění hostující obrany, které nepotrestal Matyáš Vachoušek. Po hodině hry byl hostující tým velice blízko vyrovnávací branky. Duchův centr si našel Žitka, hlavičkou ale minul brankový prostor. O dvě minuty později Tvarohovu střelu zpoza vápna nadvakrát zkrotil Čechal. V době benáteckého optického tlaku udeřilo na druhé straně. Emmer zaútočil středem hřiště, narazil si míč s Tadeášem Vachouškem a našel jeho bratra Matyáše Vachouška, který v pádu dostal míč do brány - 3:1. Benátecké akcie v tuto chvíli poněkud klesly. Po hromadném střídání na obou stranách v hektickém počasí tempo hry trochu opadlo. Přesto deset minut před koncem po Mlynkově rohovém kopu a hlavičce Vobořila poskakoval míč na brankové čáře, za ní se ale nepřekulil. Čtvrtý hřebíček do benátecké rakve zasadili tepličtí střídající hráči o minutu později. Šimonovský vyslal do sóla Vojtěcha Pokorného, kterého sice Keller vychytal, míč se ale dostal zpět k autorovi střely a ten ho už dotlačil do prázdné brány - 4:1. O chvilku déle mohl přidat pátý gól Šimonovský, toho ale vychytal vytrčenou nohou brankář Keller. A tak poslední slovo patřilo benáteckému týmu. Ve druhé nastavené minutě odhlavičkovali domácí obránci rohový kop pouze na hranici vápna k napřaženému Janu Zabilanskému, který z voleje trefil parádně pravou horní šibenici, čímž tak udělal tečku za tímto kláním - 4:2.

S posílenou teplickou rezervou tak benátečtí sehráli zajímavou partii, přesnější ale byli domácí. Nyní čeká na svěřence trenéra Staňka ještě poněkud tvrdší oříšek, neboť zajíždí na půdu vedoucího Ústí nad Labem!

David ŠOUREK (FK Teplice B): Věděli jsme, že hosté jdou do zápasu po náročném, anglickém týdnu. Nahrávalo nám i počasí. Chtěli jsme hrát rychlou, kombinační hru, abychom soupeře rozběhali. Částečně se to podařilo, i když jsme si z naší strany představovali rychlejší hru. Dostali jsme Benátky asi v jejich nejhorším načasování. S tímto ohledem jsme tomu utkání přizpůsobili. Jsme rádi, že jsme ho zvládli. Za stavu 2:1 nás náš brankář podržel velmi dobrým zákrokem, kdyby hosté vyrovnali, zápas mohl vypadat úplně jinak. Výsledek je sice 4:2, ale bylo to vyrovnané utkání s velmi dobře organizovaným soupeřem, který ví, co chce hrát a ví, co má dělat. Přejeme mu hodně štěstí v soutěži.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Z našeho pohledu je výsledek krutý, protože do nějaké 65. minuty jsme drželi velmi nadějný stav. Vypracovali jsme si slibné brejky, poté s námi ale třetí inkasovaná branka otřásla. Následně jsme chtěli hrát trošku výš a dostali jsme čtvrtou branku, v závěru jsme poté snížili. V prvním poločase jsme měli čtyři brejkové situace, z nichž jednu jsme perfektně vyřešili. Byly to takové polobrankové situace, soupeř nám ale z podobných šancí vstřelí branku, my ne. Za stavu 3:1 pro domácí míč poskakoval po brankové čáře, za ní jsme ho ale nedotlačili a z protiútoku inkasovali. Je to hořké, ale na druhou stranu, náš tým velmi dobře pracoval. Udělali jsme maximum pro to, abychom tu uspěli. Samozřejmě soupeř měl dnes velmi vysokou kvalitu směrem nahoru. Nechci se opakovat, ale řeknu to znovu, rozhodli ofenzivní hráči Teplic. Zatímco domácí dali z pěti nebo šesti šancí čtyři branky, my jsme z pěti dali dva. S takto nabitým soupeřem nemůžeme hrát nahoru-dolů, to by bylo velmi riskantní a nedopadlo by to dobře, ale těší mě, že když dodržíme taktiku, bojovnost a nasazení, tak si příležitosti vytvoříme a můžeme s ním hrát vyrovnaný fotbal. Musíme se ale vyvarovat chyb v defenzívě a být hlavně efektivnější v soupeřově vápně. V tom byl dnes jednoznačně lepší soupeř, a proto zaslouženě vyhrál. Nebudeme skládat zbraně a chceme být pozitivní, protože tam byla spousta dobrých věcí a myslím, že jsme v této soutěži oprávněně.