Ondřej Nejedlo

První venkovní výhra rezervy pod taktovkou dvougólového Machů!

Benátecká rezerva navázala na úspěšné domácí klání proti Hovočovicím. Tříbodový zisk přivezla také z půdy soupeře. Po pětadvaceti minutách hry se svěřenci Jiřího Kubáta dostali do vedení brankou Václava Kohouta. Náskok smazal domácí Bogatkin. V závěru první půle neproměnil pokutový kop Machů, ten ale přispěchal s dorážkou a poslal svůj tým do vedení. To Benátečtí drželi až do samého závěru, kdy z další nařízené penalty zvýšil na konečných 3:1 znovu Machů.

Počet diváků: 60

Šanda - Mančal (90. Černý), Sváta, Smíšek, Průcha, Bogatkin, Urban, Hora (49. J. Dvořák), O. Dvořák I, Popelka (90. Svoboda), Hrdina

Straka - D. Zmij, Novotný, Mbah, Poustecký (61. Kastl) - Ječný (81. Plíhal), Machů, Špitálský, V. Kohout - A. Kohout (46. Šubrt), Vlasák (90+3. O. Dvořák II)

Jiří Kubát (SK Benátky): Hráli jsme proti o poznání těžšímu soupeři než minulý týden. Klecany vloni hrály I.A třídu a sestoupily jen kvůli tomu, že padaly tři týmy. Navíc přes léto ještě posílily. Do prvního poločasu jsme vstoupili velice dobře a ujali se vedení. Celkově byla první půle z naší strany velmi dobrá, až na nějakých posledních pět nebo deset minut. Měli jsme spoustu brankových šancí. Bohužel po jedné z nich, ze které jsme měli vstřelit gól na 2:0, nám soupeř utekl a vyrovnal. Naštěstí před koncem prvního poločasu jsme se ujali vedení 2:1 z penalty, kterou nejprve Dominik Machů neproměnil, avšak brankář vyrazil míč zpět k němu a z dorážky se již Machů nemýlil. Do druhého poločasu jsme vstoupili trochu opatrněji, zalezli jsme a čekali spíše na soupeře, co předvede. Bohužel v některých fázích utkání jsme byli zalezlí až moc. Byli jsme trošku pasivnější, avšak soupeř si, vyjma několika výborných centrů, vyloženou šanci nevypracoval. Naopak my jsme šli ještě dvakrát sami na bránu, měli jsme několik přečíslení. Dvakrát po chybné rozehrávce klecanského brankáře jsme ukvapeně nedostali míč do prázdné brány. Vysvobodil nás až další penaltový zákrok a proměněný pokutový kop na 3:1. Kluky chválím za první poločas, ale i ten druhý jsme takticky zvládli. Pro nás to jsou důležité tři body.