11. kolo Krajský přebor žáků U15 | 19.10.2024 10:00

SK Polaban Nymburk

4:3

(1:3)

Branky: 70. a 73. Nesvadba, 15. Krška, 59. Stinka - 4. Kořínek, 14. Pop, 34. Volkman (pen.)
ŽK:
Rozhodčí: Knížek - Štěpánek, Gaňa

Počet diváků: 32

Votruba - Nesvadba, Manžel (41. Roušar, 75. Sloup), Tydlitát (63. Vondra), Š. Pištěk, Beránek, Gottlieb, M. Pištěk, Nguyen, Stinka, Krška (65. Mikor)

Sofilkanych - Kukal, Fiferna, Ježek, Pop, Kořínek (58. Blažek), Šťastný (47. Končický), Malý, Volkman, Skořepa, Hospodka

Martin Výda (SK Benátky): V dalším domácím utkání nás čekal jeden z favoritů celé soutěže Polaban Nymburk. K zápasu jsme přistoupili se vším respektem k soupeři, ale zároveň s obrovským odhodláním. Bohužel se nám vůbec nevydařil začátek utkání, v němž jsme soupeři nabídli zcela lacinou branku. Ve 14. minutě jsme prohrávali již 0:2, kdy se po hezké individuální akci prosadil hostující Pop. Nesložili jsme ale zbraně a hned vzápětí snížili ze standardní situace, kterou dobře dohrál Krška. Hra se v tu chvíli vyrovnala, ale bohužel na konci poločasu jsme inkasovali z penalty. V poločase si vesměs pozitivně zhodnotili některé věci a do druhé půle šli s odhodláním se zápasem něco udělat. Prvních dvacet minut druhého poločasu nic nenasvědčovalo, čemu budeme ke konci zápasu svědky. V 60. minutě snížil po skvěle zahraném rohovém kopu kapitán Stinka. O deset minut později vyrovnal výborně hrající Nesvadba, aby o tři minuty později znovu Nesvadba překlopil výsledek na naši stranu. Do konce zápasu jsme hosty z Nymburka do větší šance nepustili a utkání dohráli na jejich polovině. Musíme kluky obrovsky pochválit za přístup, nasazení a víru v to, že se dokážeme měřit i s takovým týmem, jako je Nymburk. Musíme do konce podzimu pokračovat v podobných výkonech.