Ondřej Nejedlo

Benátky složily Velké Hamry až po poločasové přestávce a postupují do 2. kola MOL Cupu!

Los 1. kola Mol Cupu svedl mezi sebe nedávné soky z divizní skupiny C. Benáteckým fotbalistům nyní patří přívlastek třetiligoví, severočeské Velké Hamry budou bojovat o postup do třetí nejvyšší soutěže v letošním divizním ročníku. Vstup do něho měly fantastický, po dvou odehraných kolech jsou s plným bodovým ziskem druzí za vedoucí Policí nad Metují. Po bezbrankové první půli padaly branky až po poločasové přestávce. Úspěšnými se stali ti stejní střelci, kteří o uplynulém víkendu skórovali i proti mladoboleslavské rezervě, navíc v totožném pořadí. Benátečtí tak po hladké výhře 3:0 vyčkávají los, který by jim mohl přihrát tým z profesionálního fotbalu.

Počet diváků: 220

Čamrda - Zounek (59. Javůrek), Roll, Šidlo, Skuhravý - Kováčik (59. Kubín), Munzar (59. Diviš), Vyčítal (73. Štěpánek), Šohaj - Vosecký (59. Gebert), Svrček

Dědek - Zabilanský, Tvaroha, Kopa (46. Hell), Komma - Mlynka, Hájek (46. Duch), Vobořil (70. Fabián), Rulf, Kohout (80. Poběrežský) - Macek (46. Žitka)

Oba týmy nastoupily do utkání se šesti změnami oproti minulému mistrovskému zápasu. Lépe do zápasu vstoupili hosté. Po sedmi minutách hry se elegantně uvolnil na pravé straně Mlynka, který centrem do vápna hledal Rulfa, jemuž ale míč přeskočil kopačku. Domácí odpověděli šancí Voseckého, který ale z nadějné pozice mířil o píď nad břevno. S přibývajícími minutami začalo být rušno před oběma bránami. Nejprve na Dědka sedm minut před poločasovou pauzou nevyzrál po úniku z levé strany Šohaj. Vzápětí se na druhé straně střílený centr Mlynky snesl na břevno. Ve 43. minutě přesný Hájkův centr hlavičkoval osamocený Mlynka, avšak Čamrda famózním zákrokem vyškrábl míč na rohový kop. Bezprostředně po něm zakončoval z hranice vápna Zabilanský a domácí brankář musel vyrážet míč na břevno své brány.

Do druhé půle provedla hostující střídačka hned tři změny v sestavě. Osm minut po poločasové pauze se před vápnem chopil míče Patrik Žitka, při rychlé kličce posadil na zadek svého ještě nedávného spoluhráče Rolla a neohroženě si to namířil mezi tři protihráče do pokutového území, mezi kterými se prosmýkl a chladnokrevně pokořil Čamrdu - 0:1. Na druhé straně nechal hlavičkující Vosecký vyniknout Dědka. Na nepříznivý stav reagoval domácí trenér Vodička vystřídáním čtyř hráčů, kdy na trávník mimo jiné poslal exligisty Diviše a Geberta. Hostům zatrnulo po hlavičce Svrčka, která ale úspěch neslavila. Čtvrt hodiny před koncem přetavil Žitkův centr z pravé strany v branku Daniel Duch, který špičkou kopačky usměrnil míč za vybíhajícího Čamrdu - 0:2. Chvíli poté měli hosté výhodu trestného kopu. Míč si postavil Tomáš Fabián a svým přesným pokusem dostal míč k levé tyči - 0:3.V tu chvíli bylo o vítězi a postupujícím prakticky rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani tvrdá Divišova střela z levé strany, se kterou si Dědek poradil.

To byla také tečka za pohledným utkáním, po kterém benátecký tým oslavil postup do 2. kola.

Jaroslav VODIČKA (FK Velké Hamry): Bylo to stoprocentně zasloužené vítězství Benátek. Nepředvedli jsme nic, ale vůbec nic. Tím nesnižuji výkon hostujícího týmu. Benátky byly prostě o třídu lepší.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Myslím si, že se hrál dobrý fotbal, a to i díky domácím, kteří vždy hrají hodně útočně. Počkali jsme si na ně a trestali je po brejkových situacích. Už v prvním poločase jsme měli čtyři brankové příležitosti, soupeř měl dvě. Ve druhé půli jsme to dovršili. Jsme rádi, protože Velké Hamry nejsou jednoduchým soupeřem a mají svoji kvalitu. Výsledek 3:0 je pro nás hodně povzbuzující.