Poříčany si odvezly bůra !

Po hubené výhře 1:0 z Náchoda benátečtí fotbalisté hostili v domácím prostředí tým Poříčan. Nedaleké tým z rozhraní Kolínska a Nymburska v soutěži spoléhá zejména na domácí prostředí, kde na hřišti menších rozměrů hraje prim. V nedělním slunečném odpoledni mu stadion v Benátkách příliš nesedl a domácí po celý zápas dominovali. Jak ve svém pozápasovém hodnocení řekl trenér Lacina, zápas rozhodly standardní situace už v prvním poločase, z nichž Benátečtí vstřelili čtyři téměř stejné branky a ve druhé půli už se hrálo spíše z povinnosti.
26. kolo FORTUNA Divize C | 22.05.2022 17:00

5:0

(4:0)

Branky: 10. M. Macek, 30. vlastní (Zolotuchin), 40. Glöckner, 43. Vobořil, 72. Jimmy
Hráči utkání: Matěj Bodlák - nikdo

Straka – Zabilanský, Glöckner, Kopa (79. Borovička), Komma – Slicho, Boček (61. Šimeček), Vobořil (69. Zedníček), Bodlák (69. Šimek) – Jimmy, M. Macek (61. Mbah)

Malík – Janda, Petr, Zolotuchin (46. Urban), Kutina, Makovský, Kalabiška, Kabyl, Pergl, Houžvička, Skořepa (46. Bím)

Hned od úvodu utkání se benátečtí fotbalisté s míčem na kopačkách několikrát snažili ohrozit branku soupeře. V prvních minutách se to ještě nepodařilo, domácí zakončovali vedle branky a nebo centry posbíral brankář Malík. Ten poprvé inkasoval v 10. minutě, po rohovém kopu uplatnil svůj typický důraz v malém vápně domácí kanonýr Milan Macek a doslova protlačil míč za brankovou čáru – 1:0. I nadále Benátky tlačily na soupeře a nedaly defenzivě Poříčan vydechnout. Odměnou jim za to byl druhý gól, a to ve 30. minutě, když Bodlákův rohový kop tentokrát směřoval spíše na zadní tyč a v chumlu hráčů v malém vápně si nešťastně srazil míč za Malíkova záda hostující Patrik Zolotuchin a byl z toho vlastní gól – 2:0. Třetí branka Benátek přišla ve 40. minutě a byla opravdu jak přes kopírák. Další precizní rohový kop z dílny Matěje Bodláka se proletěl opět přes brankové území a snesl se na hlavu nedůsledně bráněného Lukáše Glöcknera, který míč usměrnil do sítě – 3:0. A to ještě nebylo do konce prvního poločasu z benátecké strany všechno. Zkuste hádat – ano, opět po rohovém kopu. Tentokrát z opačné strany než při třech předchozích benáteckých gólech. Od praporku poslal nadýchaný míč tentokrát Ondřej Komma a uvnitř vápna byl trestuhodně nebráněný Petr Vobořil a hlavou neměl problém skórovat – 4:0.

O poločasové přestávce měli hosté ve své kabině rozhodně o čem přemýšlet, vždyť dostat čtyři téměř stejné góly během první půle se jen tak nevidí. Síly na zvrat však už Poříčany nenašly, Benátky i ve druhé pětačtyřicetiminutovce dominovaly a svého soka prakticky k ničemu nepustily. Jak už to za takového stavu bývá, zápas se spíše dohrával, a to i z důvodu poměrně vysokých teplot a horkého počasí. Přesto ještě jeden gól padl, a to v 72. minutě. Benátečtí přečíslili zadní řady soupeře, Slicho si narazil míč s Jimmym Peremenem Gidionem, pro kterého už nebylo problémem doklepnout do prázdné branky – 5:0.

Poříčany si tak v neděli od Jizery odvezly nepopulárního bůra, nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Benátky totiž ovládly celý zápas, dominovaly herně i gólově a pěti vstřelenými brankami tak potěšily své fanoušky, s nimiž si domácí hráči po závěrečném hvizdu sudího Kvačka vychutnali i vítězné oslavy. V příštím kole Lacinova parta jede do Vysokého Mýta, na půdu druhého týmu divizní skupiny C, a tak můžeme očekávat dobrý fotbal.

Radek Lacina (Benátky): V dnešním zápase jsme soupeře zlomili po standardních situacích, kterými jsme vlastně ten zápas rozhodli už v prvním poločase. Podařilo se nám dát čtyři góly a pak už se utkání v podstatě jen dohrávalo. Těší mě koncentrovaný výkon mužstva po celý zápas, soupeře jsme do ničeho nepustili a devadesát minut jsme kontrolovali hru. Jsem rád, že jsme také zlomili střeleckou produktivitu, která nás trápila v posledních zápasech, máme tři body a teď můžeme jet s čistou hlavou do Vysokého Mýta.

Zdeněk Šmejkal (SK Poříčany): Stalo se to, co se stalo. To jsem v životě neviděl, dostali jsme čtyři naprosto stejné góly po rohových kopech. Fakt jsem to nezažil. Všechny góly byly jako přes kopírák a pak už bylo po zápase. Hned na začátku jsme mohli dostat tři góly a sami jsme vystřelili snad jen jednou. Ve druhém poločase domácí prostřídali a hrálo se skoro bez šancí. V prvním poločase jsme mohli klidně dostat dohromady šest nebo sedm gólů, Benátky byly o třídu lepší, mají kvalitu, je to běhavý tým a ve všem byly lepší. Z naší strany to byla ostuda.