Dalšího bůra si odvezly i sestupující Horky !

Závěrečné klání divizních benáteckých fotbalistů již nemohlo výrazněji zamíchat pořadím v divizní tabulce. Benátky před svými diváky hostily sestupující Horky nad Jizerou. Od začátku zápasu bylo jasné, kdo bude určovat ráz hry. Konečné skóre se zastavilo na 5:1 pro domácí, kteří se tak s tímto divizním ročníkem rozloučili přesvědčivou výhrou.

Počet diváků: 100

Straka – Bodlák (61. Zabilanský), Borovička, Kopa, Komma – Mbah, Šimeček, Boček (61. Slicho), Vobořil, M. Macek (78. Šimek) – Jimmy

Fülöp – Tarasiuk, Foungala, Šlehofer, Horák (58. Bičiště) – Livora (72. Prokorát), Pecháček, Pánek, Plucha – Madi Rama, Tsykalo (72. Dudla)

Hned po deseti minutách hry se měnilo skóre tohoto utkání. Na hranici pokutového území se otočil s míčem Milan Macek a utěšenou střelou za tyč překonal brankáře Fülöpa – 1:0. Benátečtí i nadále diktovali tempo hry. Bočkova střela mířila doprostřed brány, kde byl připravený horecký brankář. V 19. minutě se na levé straně uvolnil Komma, jenž posadil míč přesně na hlavu naskakujícího Petra Vobořila, který poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 2:0. To mělo ale jen jepičí život. Po rychlém brejku, který táhl z pravé strany Michal Pánek, bleskurychle udeřilo. Brankář Straka si sice sáhl na míč, v cestě do brány mu ale nezabránil – 2:1. O chvíli později propadl přímý kop Bodláka až k Fülöpovi, který musel vyrazit míč. Jimmy ještě vystřelit nedokázal, následně Mbah protáhl hostujícího brankáře, s dorážkou přispěchal Milan Macek, který trefil bránícího Foungalu, od nějž se míč odrazil na rohový kop. Ve 34. minutě nedokázali po rohovém kopu hosté odehrát míč do bezpečí, Milan Macek ho vrátil před bránu, kde parádně zakončil Radek Kopa a v Benátkách se slavilo potřetí – 3:1. O chvíli později pěknou Mbahovu střelu vyrazil Fülöp jen k Bočkovi, který na míč těsně nedosáhl. Záhy poté vysunul Šimeček Milana Macka, který se ale proti hostujícímu brankáři neprosadil, jeho střela skončila ve Fülöpových rukavicích. Dvoubrankovým vedením domácích hráčů také skončila první půle.

Hned po pěti minutách druhého poločasu zakončoval Pánek z pokutového území mimo. Na druhé straně donutil Šimeček k zákroku Fülöpa, Bodlák i Boček poté byli nepřesní. V 58. minutě si Peremene Gidion Jimmy ťukl míč s Bodlákem a následně ho uklidil do brány – 4:1. Snížit mohl Bičiště, přesný ale se svoji střelou nebyl. Dvacet minut před koncem po pěkné akci přidal pátou branku z hranice vápna střílející Tochukwu Mbah5:1. O deset minut později mohl kosmeticky upravit stav Pánek, ten obešel Straku, míč do brány ale nedostal. O další minutu déle na druhé straně Slicho orazítkoval břevno. Poslední tečku za utkáním mohl napsat skluzující Kopa, ten ale na Jimmyho pobídku nedosáhl.

Derby utkání se tak proměnilo v jasnou záležitost domácího týmu, který své diváky potěšil pěti vstřelenými brankami, na konečném 6. místu to ale nic nezměnilo.

Radek LACINA (Benátky): Zejména na koncentraci to pro nás bylo obrovsky těžké utkání. Herně jsme příliš spokojeni nebyli, výsledkově to pro nás vyznělo dobře, takže s výhrou 5:1 jsme spokojeni. Herně ale v naší hře nebyly aspekty, které jsmesi v kabině říkali. O poločasové přestávce jsme si něco pověděli, z naší strany přišlo mírné zlepšení. V kontextu celého zápasu to ale nebylo ono. Splnili jsme ale povinnost, udrželi si domácí formu a utkání, jak jsem říkal, výsledkově zvládli. Byli jsme produktivní, což mě těší.

Tomáš PLUCHA (FC Horky): Rozhodla šíře benáteckého kádru. Domácí mají nadstandardní divizní tým. Přijeli jsme v menším počtu hráčů, brzy nám docházely síly. Kvůli úmornému vedru bylo toto utkání kondičně náročné. Měli jsme nějaké pasáže hry, které nebyly z naší strany vůbec špatné. S domácími jsme dokázali držet krok, nicméně hlavně v koncovce se projevila kvalita. Benátky z první střely skórovaly, takže ráz zápasu se změnil. Posléze jsme dali kontaktní gól, poté ale inkasovali na 1:3. Vstup do druhé půle byl z naší strany velmi dobrý. Měli jsme nějaké příležitosti, které jsme neproměnili, soupeř samozřejmě vzápětí trestal. Místo kontaktního gólu nám tak domácí odskočili o tři branky. V podstatě bylo hotovo. Tím nechci říci, že bychom sahali po nějakém dramatickém zvratu, protože kvalita domácích byla pochopitelně vyšší, hlavně individuálně a ve zkušenostech. Benátečtí mají starší hráče, oproti tomu my máme mladý tým, převážně nezkušený. Bojovali jsme, hráli jsme to, na co v tuhle chvíli máme. Vydali jsme se, ale lepší tým zaslouženě vyhrál. Výsledek víceméně odpovídá, i když možná to pro nás mohlo být přijatelnější a milosrdnější. Přece jenom rozdíl čtyř branek je krutý, 2:4 z našeho pohledu by bylo hezčí, protože šance jsme na to měli. Jak říkám, domácí zaslouženě zvítězili. Byl jsem rád, že toto utkání nebylo kočka-myš, ale že jsme byli domácímu týmu důstojným soupeřem.