Benátky šance neproměnily a defenzivní nováček si odvezl od Jizery bod !

Šest minut dělilo benátecké fotbalisty od toho, aby prodloužili sérii výher v úvodu divizní sezóny. Těsný náskok ale svěřenci trenéra Staňka neudrželi, neboť v 84. minutě vyrovnal střídající Holec. I přes znatelnou střeleckou převahu domácích fotbalistů se tak body v nedělním podvečeru dělily.

Počet diváků: 200

Dědek – Zabilanský (88. Zedníček), Kopa, Glöckner, Komma – Knobloch (72. Vobořil), Komárek (90+1. Holakovský), Šimeček, Mbah (46. Vlček), Slicho – Macek

Strýhal – Vincour, Pokorný, P. Mokošín, Drobný – Trejbal, Blažek (87. S. Bekera), Marek, Štajer, Zvěřina (75. Schober) – N. Bekera (63. Holec)

Úvod utkání nabídl opatrný fotbal bez větších šancí na obou stranách. Registrovat můžeme snad jen střelu domácího Komárka, která mířila vysoko nad břevno. Ve 13. minutě obral Macek o míč váhajícího Patrika Mokošína, předložil ho nabíhajícímu Mbahovi, který byl ale příliš blízko brankáře Strýhala, jehož nastřelil. Odražený míč napálil Slicho, Strýhal se ale prezentoval dalším fantastickým zákrokem. Po pětadvaceti minutách se snažil o individuální akci Mbah, brankáře Strýhala ale neobešel. Novobydžovský brankář byl v pernamenci i po střele Šimečka zpoza vápna, ta mu větší problémy nenadělala. Chvíli poté si sáhl na míč také benátecký brankář Dědek, když musel krotit Zvěřinův pokus. S blížícím se závěrem první půle stupňoval tlak domácích. Knoblochova střela byla nepřesná, tvrdý pokus Macka vyrazil Strýhal. V první nastavené minutě měli hosté výhodu přímého volného kopu, ten proletěl kolem několika hráčů východočeského soupeře. Domácí si tak mocně oddechli, i když jeden z hostů se při této akci nacházel v ofsajdu. Diváci tak v prvním poločase čekali na branku marně.

Do druhé půle nahradil v benáteckých řadách Mbaha mladík Vlček. Pokračoval podobný herní obrázek z prvního poločasu. Hned tři minuty po hvizdu hlavního rozhodčího Švorce hlavičkoval Macek do připraveného Strýhala. Chvíli poté našel Kommův centr Slicha, jehož hlavičku novobydžovský brankář vytěsnil na rohový kop a poněkolikáté podržel svůj tým. Ochozy zašuměly také po akci na druhé straně. Nikolas Bekera se ve vápně otočil s míčem, ale Dědek byl pozorný. Po hodině hry rozjel akci domácí Komma, Vlčkovu následnou střelu nadvakrát zkrotil Strýhal. V 68. minutě mířila Šimečkova hlavička do opuštěné branky, hosté ukopli míč ke svému brankáři, který ho uchopil a po této malé domů následoval nepřímý volný kop. Po jeho rozehrání zakončoval Komma, avšak Strýhal chytal velký zápas a i střelu benáteckého obránce dokázal vyrazit. V 72. minutě byla střela domácích hráčů zblokována rukou a kapitán Viktor Šimeček si mohl postavit míč na penaltový puntík. Jeho střelu ale vyrazil výborný Strýhal, dorážka exekutora penalta již byla přesná a benátecký tým šel do vedení – 1:0. Vypadalo to, že domácí mají zápas pevně ve svých rukou. Hosté se k vápnu dostávali spíše sporadicky. Přesto jedna povedená akce stačila k tomu, aby měla punc gólu. Po centru z levé strany nezachytili domácí hráči nabíhajícího Martina Holce, pro kterého nebylo problém trefit odkrytou část brány - 1:1. V samém závěru nedosáhl na Kommův centr hlavou Macek. Benátečtí tak poprvé v této sezóně ztratili body. Je o to mrzutější, že se tak stalo před vlastními diváky.

Nyní čeká na benátecké hráče výjezd na trávník Dvora Králové, tedy klubu, proti kterému se Benátkám venku příliš nedaří. Je na čase to změnit...

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Jednoznačně je to pro nás ztráta dvou bodů. Byl to pro nás takový zvláštní zápas. Chyběla nám zdravá agresivita a jednoduchost. Příliš nám nešla ani kombinace. Soupeř hrál hodně do defenzívy. Když si promítnu statistiku, tak i přes to, že se nám nedaří, jsme schopni si vypracovat čtyři gólové situace. Dnes to bylo o tom, že jsme je neproměnili. Myslím si, že tento zápas hodně ovlivnila naše šance z prvního poločasu, kdy Vitus s Tomášem Slichem měli balíček dvou příležitostí, téměř do prázdné branky. Zjevil se tam ale gólman a zázračně je vychytal. Vstřelený gól by ráz zápasu asi změnil, to se ale bohužel nestalo. Dobývali jsme obranu a navíc nám nešla kombinace. Z tohoto důvodu to bylo pro nás psychicky těžké utkání. Měli jsme penaltu, kterou jsme neproměnili, dorážka Viktora Śimečka už ale byla gólová. Vedli jsme 1:0, ale snad poprvé, kdy se soupeř ve druhém poločase dostal k nám do vápna, tak nás ztrestal gólem, při němž přetlačili mladého Vlčáka, odcentrovali před prázdnou bránu a vyrovnali. I z pohledu statistik je to dnes pro nás jasná ztráta. Je to strašná škoda, protože jsme tímto znegovali získané body z Letohradu. Nyní je musíme urvat zpět příští týden ve Dvoře Králové.

Petr PRŮCHA (Nový Bydžov): Myslím si, že středeční pohárové utkání zanechalo na obou týmech stopy. Zejména v prvním poločase neměl zápas náboj a grády. Hráli jsme špatně, k soupeři jsme měli velký respekt. Ve druhém poločase se to paradoxně trošku zvedlo. Ideální výkon jsme ale zdaleka nepodali. Troufnu si tvrdit, že jsme tu bod získali s obrovským štěstím. Dá se říci, že jsme ho tu doslova ukradli.