Benátečtí doma nezaváhali a Letohrad si odvezl tři branky!

Byli jediným týmem, který v tomto divizním kole skupiny C odehrál své domácí utkání na travnatém pažitu. Fotbalisté Benátek nad Jizerou, vstříc klimatickým podmínkám, před solidní diváckou návštěvou, hostili sestupem ohrožený Letohrad. Brzy vedli, nicméně jejich výkon, zejména v prvním poločase, zůstal trochu za očekáváním. Po brance z pokutového kopu z kraje druhé půle se domácí hráči uklidnili a utkání dovedli do zaslouženého vítězství.

Počet diváků: 150

Straka – Zabilanský, Kopa, Glöckner, Slicho (87. Boček) – Knobloch, Vobořil, Šimeček (87. Mbah), Bodlák (72. Komárek), Yaroshenko (72. Komma) – M. Macek (63. Pažout)

Martinovský – Lorenc, R. Macek, Kail, Jiřánek (71. Netolický) – Veselý (63. Zbudil), Štěpán (79. Kadlec), Nágl (63. Faltus), Šplíchal – Kabourek, Počtýnský (63. Chládek).

Většina ze slušné divácké návštěvy na benáteckém fotbalovém stadionu ještě nestačila zahřát svá místa, když ve 2. minutě Milan Macek pronikl mezi hostující obránce. Jeho střelu ještě dokázal brankář Martinovský vykopnout, avšak dorážející Oleksandr Yaroshenko už měl poměrně lehkou úlohu 1:0. Jakoby ale vstřelená branka domácí hráče ukolébala. Od té doby se totiž hrál vyrovnaný fotbal, bez větších příležitostí na obou stranách. Za hosty zlobil zejména útočník Kabourek. Na domácí straně zahrozil svojí hlavičkou Bodlák, který ale tři tyče minul. Ve dvou případech byl nepřesný také letohradský Veselý, podobně dopadl též domácí Zabilanský. I když byli domácí o krapet více u míče, hrozili též hosté. Zejména Kabourkova střela určitě benátecké hráče vylekala, Straka musel na trávník, aby pokus letohradského útočníka zkrotil. První půle tak skončila s mírným náskokem v zádech domácího týmu.

Druhou půli započali domácí o poznání aktivněji. Bodlákova střela skončila jen v ochranné síti. V 51. minutě si ale kapitán hostů Kail počínal nedovoleně v souboji s Kopou a hlavní rozhodčí Schmeiser odpískal pokutový kop, který bezpečně proměnil Matěj Bodlák – 2:0. Nabyté vedení zpevnilo benáteckým hráčům půdu pod nohama. Ti, až na malé výjimky, nepouštěli hosty na dostřel Strakovi. Naopak malá chybička dopomohla novicovi v benáteckém dresu Michalu Pažoutovi, aby se prosmýkl mezi bránícími hráči a střelou podél Martinovského pečetil výsledek – 3:0. O vítězi v tu chvíli bylo rozhodnuto. Pečetit výsledek mohl další střídající hráč Mbah, jehož střelu na bližší tyč lapil Martinovský.

Po přesvědčivé výhře si tak benátecký tým pojistil umístění mezi třemi nejlepšími týmy divizní skupiny C. V dalším kole zajíždí svěřenci trenéra Staňka na půdu Nového Bydžova, tedy týmu, který v podzimní části přivezl z Benátek nad Jizerou po bojovném výkonu bod. Svému sokovi tak mají co oplácet.

Tomáš STANĚK (SK Benátky): Tohoto vítězství si cením, jako každého, protože jsme v těžké situaci. Chceme každý zápas vyhrát. Soupeři, kteří sem přijedou, hrají o život a na hřišti je to vidět. Musíme se tomu vyrovnat. Směrem dopředu to z naší strany nebyla žádná hitparáda. Výsledek 3:0 by nás ale mohl uklidnit. Leží na nás zodpovědnost, kterou si uvědomujeme. To, že chceme vyhrát každý zápas, je trochu svazující. Hrajeme proti soupeřům, kteří se zachraňují, ať už to byla Čáslav, dnes Letohrad nebo příští týden Nový Bydžov. Vždy proti nám naordinují fotbal, který nám nejméně vyhovuje. Se třemi body jsem spokojený. Víme, že to herně nebylo ono. Pro mě je obrovsky pozitivní, že jsme tento zápas ubojovali a chceme i další tři body příští týden z venkovního zápasu.

Aleš MAJVALD (FK Letohrad): Úvod utkání nám nevyšel, když jsme inkasovali branku po minutě a půl. Musím kluky pochválit, jak zareagovali a myslím, že do konce poločasu jsme byli domácím minimálně vyrovnaným soupeřem. O osudu zápasu rozhodl začátek druhé půle, kdy nám Benátky vstřelily druhou branku z pokutového kopu, který viděl asi jen hlavní rozhodčí. V dalším průběhu utkání jsme se snažili o snížení, ale domácí si zápas zkušeně pohlídali. Od Benátek jsme dostali lekci z produktivity a nezbývá nám než zvládnout další domácí zápas.